Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

sauny

Katarzyna Korkosz, Kierownik Sprzedaży PCG – region Dolny Śląsk

W segmencie luksusowych mieszkań oczekiwania są znacznie wyższe.

Kluczową rolę odgrywa lokalizacja zapewniająca szybki dostęp do centrum oraz zaawansowane technologie, jak systemy smart home do zarządzania oświetleniem i bezpieczeństwem.

Ważne są również ekologiczne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne, a także dodatkowe udogodnienia, np. strefy wellness, siłownie i prywatne tarasy.

Dbałość o detale, wysokiej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania architektoniczne nadają inwestycjom unikatowy charakter.

Aktualnie w PCG realizujemy dwa luksusowe projekty.

Reklama

Pierwszy z nich to Victoria Apartments II, kontynuacja flagowego osiedla nad jeziorem Dąbie w Szczecinie.

Powstaje w topowej lokalizacji, która pozwala mieszkańcom na korzystanie z uroków zielonej części Szczecina, pełnej rezerwatów przyrody.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z prywatnej mariny, zagospodarowanego nabrzeża, strefy sportowej oraz saun, a także podziwiać piękne widoki z tarasów na dachach budynków.

Drugi projekt to Osiedle BO we Wrocławiu, zaledwie 15 minut od Rynku.

Obejmuje ono 21 eleganckich domów szeregowych, zawierających 42 apartamenty z ogródkiem lub balkonem, ogrzewaniem podłogowym, pompą ciepła, fotowoltaiką, klimatyzacją i systemem smart home.

Oferujemy także prywatny paczkomat, dwa miejsca postojowe w garażu i komórkę lokatorską dla każdego apartamentu. Osiedle sąsiaduje z terenami rekreacyjnymi nad Odrą, sprzyjającymi odpoczynkowi.

Reklama

 

Anna Bączyk, Koordynator ds. ESG i Rozwoju Produktu w Dom Development S.A.

Przykładamy dużą wagę do komfortu mieszkańców naszych osiedli, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Zielonej Karty Inwestycji.

Jest to nasz wewnętrzny standard dot. elementów prośrodowiskowych i prospołecznych, który gwarantuje optymalny zestaw korzyści dla mieszkańców oraz zastosowanie rozwiązań projektowych zgodnych z priorytetami zrównoważonej urbanizacji.

Co istotne, jest on oparty na badaniach konsumenckich przeprowadzonych na klientach Grupy Dom Development.

Sprawdziliśmy, czego potrzebują nasi klienci i za jakie rozwiązania są skłonni zapłacić, więc skupiamy się właśnie na tych elementach.

Po pierwsze, nasze inwestycje cechują się znakomitą lokalizacją, która nie tylko pozwala na wygodny dojazd do centrum, ale wpisuje się w koncepcję miasta 15-minutowego.

Reklama

Oznacza to, że na samym osiedlu albo w zasięgu krótkiego spaceru mieszkańcy mają dostęp do kluczowej infrastruktury lub usług, tj. transportu publicznego, sklepów, restauracji, edukacji, terenów zielonych, infrastruktury sportowej oraz opieki zdrowotnej.

Po drugie, instalujemy fotowoltaikę lub własne źródła ciepła (np. kolektory słoneczne czy pompy ciepła), które pozwalają oszczędzić na rachunkach za prąd i ciepło w częściach wspólnych.

Stosujemy także rozwiązania z zakresu zrównoważonego transportu, m.in. infrastrukturę rowerową w postaci stojaków na rowery, wiat rowerowych bądź rowerowni oraz stacje ładowania aut elektrycznych.

Nasze osiedla znane są również z atrakcyjnie zaaranżowanej zieleni, która nie tylko pozwala na spokojny wypoczynek na łonie natury blisko domu, ale także obniża temperaturę w upalne dni, pochłania szkodliwe substancje, retencjonuje wodę i przyczynia się do zachowania bioróżnorodności.

Ponadto, od kilku lat stosujemy system smart building, umożliwiający m.in. otwieranie bram, furtek i drzwi do budynku za pomocą smartfona oraz automatyczne przywoływanie windy.

 

Reklama

>> zobacz też: Co oferują deweloperzy premium? Ewolucja udogodnień na rynku nieruchomości

 

Agnieszka Majkusiak, Dyrektor Sprzedaży ATAL

Zmieniają się preferencje i rosną oczekiwania klientów co do standardu współczesnych osiedli deweloperskich, zwłaszcza w zakresie części wspólnych, tj. wykończenia klatek oraz zagospodarowania terenów zewnętrznych.

Dlatego cechuje je coraz wyższy poziom, a udogodnienia takie jak wózkownie czy miejsca ładowania aut elektrycznych stają się coraz powszechniejsze, choć do niedawna świadczyły o podwyższonym standardzie inwestycji.

Granica między standardami jest dość subiektywna, a wiele zależy od grupy docelowej danej inwestycji.

W przypadku projektów z przeznaczeniem dla rodzin, szczególną uwagę zwracamy na udogodnienia w postaci stref rekreacji, bawialni i przyjaznego zagospodarowania terenu.

Reklama

Luksusowa może być już sama topowa lokalizacja, w połączeniu z ultranowoczesną architekturą, np. elewacją z płyt szklanych i specjalnych okładzin, jaką stosujemy w naszej inwestycji ATAL Olimpijska.

Położona w ścisłym centrum Katowic, w otoczeniu wybitnych obiektów architektury użytkowej, będzie wyróżniać się 35-piętrową dominantą, zwieńczoną tarasem widokowym.

Uzyska tym samym prestiżowy status najwyższego budynku mieszkalnego w regionie.

Jeśli chodzi o udogodnienia typowe dla segmentu premium, wymienię m.in.: reprezentacyjne lobby z recepcją, prywatne zewnętrzne strefy wypoczynku, bogato wyposażone bawialnie, czy też sauny lub strefy wellness, oczywiście do wyłącznej dyspozycji mieszkańców.

Z wymienionych wygód korzystają na co dzień osoby zamieszkujące w naszej inwestycji Sokolska 30 w Katowicach.

W tak ekskluzywnych projektach stosowane są również rozwiązania typu smart home.

Reklama

Poczucie luksusu może też wynikać z kameralnego charakteru projektu, któremu towarzyszy wysoki poziom architektury oraz zagospodarowania terenów zewnętrznych.

Przykładem jest nasza inwestycja ATAL Zawiślańska Wille Miejskie, realizowana w nadmorskiej dzielnicy Gdańska - Stogach.

16 wyjątkowych willi miejskich, z zaledwie czterema mieszkaniami w każdej, powstanie w otoczeniu natury, która zajmuje ponad połowę rozległego terenu inwestycji.

Czytaj więcej

Artykuły związane z sauny