Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ryvu akcje

W piątek na globalnych rynkach akcji odnotowaliśmy solidne odbicie – na Wall Street o 1,9% podrożał indeks S&P 500, 1,8% zyskał Nasdaq. Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia pozytywnie zaskoczyły wyniki Citigroup (+13,2%) – spółka odnotowała 2,19 USD zysku na akcję wobec oczekiwań na poziomie 1,65 USD. Lepsze od oczekiwań wyniki przestawił także UnitedHealth (+5,4%), zysk na akcję wyniósł 5,57 USD wobec konsensusu na poziomie 5,21 USD. Podrożał również BlackRock (+2%) i Wells Fargo (+6,2%), pomimo tego, że wyniku obu spółek wypadły poniżej oczekiwań. Dziś wyniki opublikują: Bank of America, Goldman Sachs i IBM.

 

W Europie, podobnie jak w USA, dominował popyt – w czołówce znalazł się niemiecki DAX (+2,8%) i francuski CAC40 (+2%). Dziś na azjatyckiej sesji zyskują wszystkie kluczowe indeksy, w tym najmocniej o ok. 2,4% drożeje Hang Seng. Poranne notowania kontraktów terminowych na indeksy rynków rozwiniętych również zapowiadają pozytywne otwarcie europejskiej sesji.

 

Reklama

 

Dziś kalendarium makro poza odczytem krajowej inflacji bez cen żywności i energii pozostaje puste.

Rynek akcji – słaba sesja na krajowym rynku. Walory Cyfrowego Polsatu potaniały najmocniej  - 1Rynek akcji – słaba sesja na krajowym rynku. Walory Cyfrowego Polsatu potaniały najmocniej  - 1

 

W piątek krajowe banki przedstawiły szacunkowy wpływ wakacji kredytowych na wynik brutto, część spółek opublikowała szacunki już w trakcie sesji, jednak nie wpłynęło to negatywnie na ich kursy, rynek już w dużym stopniu zdyskontował ten negatywny czynnik wcześniej. Pomimo tego krajowe indeksy odnotowały relatywnie słabą sesję i znalazły się w ogonie Europy. W gronie blue chipów najsłabszy był Cyfrowy Polsat (-2,6%) i CD Projekt (-1,6%) – notowania spółki zmierzają w kierunku 90 zł, w tych okolicach znajduje się solidne wsparcie. HSBC podwyższył rekomendację dla CD Projektu do „trzymaj” z „redukuj” z nową ceną docelową na poziomie 97 zł. Z pozostałych spółek – uwagę przyciągało Ryvu (+17%), które zakończyło spadkową serię i jako jedyne wśród kluczowych indeksów odnotowało dwucyfrową dynamikę wzrostu.

Czytaj więcej