Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

rynek długu 2024 prognozy

Na rynkach bazowych w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy wzrosty rentowności. Amerykańska krzywa podniosła się o około 20pb (nieco więcej na długim końcu), Bund o połowę tego, a niemiecka 2latka o około 5pb. Tu również odpowiadały za to m.in. udane wyniki amerykańskiego rynku pracy. W ślad za ruchem na rynkach bazowych osłabiły się także SPW, 10latki o około 10pb, 2latki tylko 3pb. Posiedzenie RPP nie przyniosło niespodzianek i miało minimalny wpływ na SPW.

 

 grafika numer 1 grafika numer 1

 

W tym tygodniu spodziewamy się prób wyłamania rentowności amerykańskiej 10latki ponad 4,5%. Powodzenie tego ruchu będzie jednak prawdopodobnie zależeć od środowych danych o CPI z USA. Nasz bazowy scenariusz zakłada wynik zgodny z oczekiwaniami, co nie zapowiada trwałego złamania ww. poziomu. EBC powinien natomiast przygotowywać rynki na obniżkę stóp w czerwcu, czego inwestorzy już się spodziewają. Dlatego na niemieckiej krzywej nie liczymy w tym tygodniu na duże zmiany.

Reklama

 

Zobacz także: Marcowa inflacja z USA i wypowiedź C. Lagarde na pierwszym planie rynków

 

 grafika numer 2 grafika numer 2

 

Długie SPW powinny śledzić zachowanie rynków bazowych, co sugeruje przejście rentowności w trend boczny w tym tygodniu. Retoryka RPP nie zapowiada szybkich zmian stóp, więc stabilne powinny być również krótkie SPW. Powinno jednak dochodzić do stopniowego zawężenia asset swapów. Perspektywa napływów funduszy z UE w tym miesiącu powinna zachęcać inwestorów do zakupu papierów.

 


Reklama

 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Czytaj więcej

Artykuły związane z rynek długu 2024 prognozy