Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

rentowność amerykańskich obligacji 10 letnich

Jak zazwyczaj, ocena znaczenia inwersji nie jest jednak prosta. Optymiści słusznie zauważają, że ostatni raz w rok od sygnału amerykańska giełda przyniosła stratę w 2000 r., od tamtej pory trzykrotnie notowała zyski w przedziale 13,6-21,4%. Po raz ostatni inwersja miała miejsce w 2019 r., ale dowodzenie, że rynek obligacji przewidział pandemię byłoby dość karkołomne.

Sami w odniesieniu do rynku amerykańskiego wyrażamy ostrożny optymizm w 2Q2022, oczekując w ciągu najbliższych 3 miesięcy lekkich wzrostów. Jednocześnie w żadnym stopniu nie lekceważymy tego, co widzimy na rynku długu, pamiętając, że reputacja inwersji jako zjawiska, którego należy się obawiać, powstała na przełomie lat 70-tych i 80-tych, ostatnim okresie, w którym inflacja osiągała obecne poziomy.

kwietniu podtrzymujemy niemal całą swoją retorykę z ubiegłego miesiąca, uważając, że z uwagi na większe niż w jakimkolwiek innym regionie świata obciążenie europejskiej gospodarki wojną w Ukrainie, w krótkim terminie wciąż warto preferować akcje amerykańskie nad polskie czy europejskie. Uważamy także, że w cieniu konfliktu uwadze wielu inwestorów umyka przełom, który dokonał się w ubiegłym miesiącu w deklaracjach chińskich władz na temat dalszej polityki wobec spółek giełdowych. Załamanie giełd w Hong Kongu i Szanghaju w pierwszej połowie miesiąca, stojące w całkowitym kontraście z opiniami, że to Chiny mają być „wielkim wygranym” działań Rosji, spowodowało zwrot o 180 stopni z wcześniejszej ofensywy regulacyjnej w stronę wsparcia nawet tych przedsiębiorstw, które notowane są na NASDAQ (ustępstwa w kwestii udostępniania wrażliwych danych spółek amerykańskim regulatorom). Uważamy, że zmiana coraz bardziej ostatnio „komunistycznego” podejścia do azjatyckich gigantów stanie się jednym z elementów strategii obliczonej na poprawę najgorszych od lat stosunków z Zachodem.

Barometr inwestycyjny Xelion: przełom w deklaracjach chińskich władz [wpływ wojny w Ukrainie na PKB oraz CPI wg OECD oraz rentowność amerykańskich obligacji skarbowych] - 1Barometr inwestycyjny Xelion: przełom w deklaracjach chińskich władz [wpływ wojny w Ukrainie na PKB oraz CPI wg OECD oraz rentowność amerykańskich obligacji skarbowych] - 1

Reklama

Barometr Inwestycyjny Xelion

Czytaj więcej