Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

rainbow tours kuba wyspa jak wulkan gorąca

Wczoraj kluczowe indeksy na Wall Street zanotowały spadek, choć zakres spadków, ok. 0,8% dla indeksu Nasdaq i S&P 500, był niewielki w porównaniu do przeceny, która miała miejsce na europejskim rynku (CAC40 -2%, DAX -1,7%, czy nawet WIG -1,9%). W tym tygodniu zmniejszyły się rentowności amerykańskich papierów dłużnych (chociażby dla 10-latek z poziomu ok. 1,45% do nawet 1,25% odnotowanych na wczorajszej sesji, choć warto przypomnieć, że w lipcu ubiegłego roku wspomniana rentowność spadła nawet do poziomu ok. 0,5%), co potwierdza przynajmniej chwilowy scenariusz „risk-off”.

Z pozostałych tematów Europejski Bank Centralny przyjął w nowej strategii symetryczny cel inflacyjny wynoszący 2%,

który do tej pory wynosił „lekko poniżej, ale blisko 2%” – wspomniana zmiana wspierać będzie luźną politykę monetarną i pozwoli na kształtowanie się inflacji przejściowo na poziomach przekraczających 2%.

Wczoraj najsłabszą sesję na krajowym rynku odnotował najbardziej podatny na przepływy zagranicznego kapitału indeks WIG20 (-2,2%)

W indeksie blue chipów, które z racji wystarczająco dużej kapitalizacji są również obiektem inwestycji zagranicznych inwestorów, przeszło 3%-owy spadek odnotowały spółki LPP, Santander, KGHM, Tauron i CD Projekt. Pomimo globalnej wyprzedaży swój historyczny rekord notowań poprawił Cyfrowy Polsat (+1,9%), który działa w branży relatywnie odpornej na krótkotrwałe rynkowe zawirowania, dobrą sesję odnotowały również walory Orange (+1,7%).

W indeksie mWIG40 najsłabszym walorem została Polenergia (-8,4%),

a liderem zwyżek zostało XTB (+1,9%). W indeksie sWIG80 dominowały walory ML System (+5,3%), które pozytywnie zareagowały na końcowy raport potwierdzający skuteczność urządzenia „Covid Detector” w wykrywaniu obecności wirusa SARSCoV-2.

Najsłabszym walorem w indeksie małych spółek był Rainbow Tours (-4,5%),

któremu nie służą rosnące obawy wobec nowych wariantów koronawirusa, co może przełożyć się na mniejsze zyski dla sektora turystycznego. Wczoraj RPP utrzymała wszystkie stopy na niezmienionym poziomie, podtrzymała w komunikacie możliwość stosowania interwencji na rynku walutowym i podtrzymała program skupu aktywów. Z pozostałych tematów – grupa Budimex szacuje zysk netto za II kw. na 657 mln zł, z czego 542 mln zł dotyczyły transakcji sprzedaży spółki Budimex Nieruchomości

Czytaj więcej