Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

prognozy walutowe

- W czasie gdy inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia w temacie wyborów USA, pakiecie fiskalnym
i brexicie, pojawiło się nowe zagrożenie dla równowagi rynkowej w postaci drugiej fali pandemii
w Europie, które stanowi nowe ryzyko dla apetytu na ryzyko i perspektyw ożywienia. Na rynku walutowym ściera się myślenie długofalowe z krótkoterminowym. Narracja globalnego odbicia pozostaje podstawą dla rynku FX, ale przejściowo wybory w USA mogą zdominować nastroje – oceniają analitycy TMS Brokers w nowym raporcie. W „Trendach walutowych miesiąca” przeczytasz też m.in. o tym,
czy PLN na szanse wzrosnąć po uderzeniu II fali pandemii i dlaczego można spodziewać się rajdu ulgi funta przed końcem roku.

- Umownie data 3 listopada (dzień wyborów) stała się jednocześnie stabilizatorem i generatorem niepewności. Stabilizatorem, gdyż pozwala zepchnąć na dalszy plan inne czynniki ryzyka, np. obawy
o rozwój COVID-19 w Europie i USA. Ponadto wzrost przewagi Bidena nad Trumpem w sondażach oddala ryzyko kontestowania wyniku wyborów – tłumaczą eksperci TMS.

POBIERZ RAPORT BEZPŁATNIE!

W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe m.in. dla EUR w kontekście jesiennej fali pandemii, dla USD w kontekście scenariuszy: wygranej Trumpa lub Bidena.

Reklama

Wygrana Bidena jest aktualnie bardziej prawdopodobna i będzie pozytywna dla aktywów ryzykownych, a negatywna dla USD z mocniejszym efektem w przypadku przejęcie przez Demokratów kontroli w Senacie. W przypadku „błękitnej fali” można oczekiwać hojniejszego pakietu fiskalnego, co jest dobre dla ożywienia, ale toksyczne dla równowagi fiskalnej. Odsunięcie Trumpa oznacza też zmianę w polityce handlowej z częściowym obniżeniem ceł na towary z Chin. Jakkolwiek plany Bidena dotyczące podwyżek podatków dla przedsiębiorstw i od inwestycji są negatywne dla Wall Street, krótkoterminowo obawy będą neutralizowane zadowoleniem z fiskalnego wsparcia ożywienia – oceniają analitycy TMS.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 projekcji par walutowych na tle oczekiwań rynku.

Ze specjalnego raportu dowiesz się nie tylko jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers, ale przeczytasz też „nastawienie w pigułce” do poszczególnych walut. Analitycy TMS - Konrad Białas i Bartosz Sawicki - zdaniem agencji Bloomberg i Reuters oraz dziennika Rzeczpospolita - w ostatnim roku najtrafniej na świecie prognozowali kurs EUR/PLN.


Pobierz raport walutowy i dowiedz się więcej!

Czytaj więcej