Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

prognoza kursu euro złoty

EUR-USD

Opublikowane dziś dane o wstępnym PKB w strefie euro w IV kw. wskazują na wzrost o 4,6% r/r, przy konsensusie 4,7%. O godz. 14:00 w Niemczech opublikowana zostanie inflacja konsumencka w styczniu (odczyt wstępny), a konsensus zakłada odczyt CPI na poziomie 4,3% r/r oraz dla HICP 4,7% r/r. Jutro opublikowane zostaną finalne odczyty wskaźników PMI w przemyśle w styczniu (m.in. strefa euro, USA), a w USA także odczyt wskaźnika ISM dla przemysłu. Z kolei w środę w strefie euro podana zostanie szacunkowa inflacja HICP w styczniu, która ma spowolnić z 5 do 4,4% r/r. Ponadto w środę opublikowany zostanie raport ADP na temat zmiany zatrudnienia na rynku pracy w USA w styczniu.

Prognoza walutowa dla kursu dolara do złotego (USDPLN), euro do dolara (EURUSD) oraz euro do złotego (EURPLN) - 1Prognoza walutowa dla kursu dolara do złotego (USDPLN), euro do dolara (EURUSD) oraz euro do złotego (EURPLN) - 1

Raport ten ostatnim razem bardzo mocno rozminął się z danymi rządowymi, a zatem wydaje się, że inwestorzy mocniej będą oczekiwać na piątkowe dane z rynku pracy w USA (stopa bezrobocia ma utrzymać się na poziomie 3,9%, a zmiana zatrudnienia ma wynieść 155 tys. nowych miejsc pracy). Wracając do czwartku – inwestorzy poznają odczyty usługowych indeksów PMI w styczniu (oraz indeksu ISM w USA). Najważniejszym wydarzeniem czwartku będzie jednak posiedzenie EBC oraz późniejsza konferencja prasowa. Inwestorzy nie spodziewają się zmian w poziomie stóp procentowych (depozytowa -0,5%), a więc ciekawe powinny informacje płynące w trakcie konferencji. Standardowo w czwartek opublikowane zostaną cotygodniowe dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (konsensus 245 tys.), które będą ostatnimi cząstkowymi publikacjami przez piątkowymi publikacjami za styczeń.

 

Reklama

 

EUR-PLN USD-PLN

Podany dziś wstępny odczyt PKB w 2021 r. w Polsce wskazuje na wzrost o 5,7% wobec konsensusu 5,6%. Jutro opublikowany zostanie krajowy PMI za styczeń dla przemysłu (usługowy nie jest publikowany), który ma przyspieszyć z 56,1 do 56,4. Poza tym nie będzie już innych publikacji w tym tygodniu, a więc nastroje na złotym powinny być silniej związane z wydarzeniami kształtującymi eurodolara, w tym przede wszystkim posiedzenia EBC oraz danymi z rynku pracy w USA.

Czytaj więcej