Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

po ile akcje Bank of America

Rozkręca się sezon wyników spółek za oceanem. I jak na razie, zaskakują pozytywnie banki. Dziś kolejne tego rodzaju instytucje pokazują bardzo pozytywne wyniki, przewyższające prognozy analityków. Podobnie było w ubiegłym tygodniu.

 

  • Dziś kolejny dzień sezonu wyników w USA, podczas którego banki zaskakują pozytywnie.
  • Bank of America, Morgan Stanley oraz Bank of New York Mellon pokazały zyski na akcję lepsze od oczekiwań.
  • Każdy z tych banków ma jednak swoje problemy.
  • Przed sesją kurs Morgan Stanley rośnie o 0,2%, kurs BNYM spada o niemal 1%, a kurs Bank of America zniżkuje o -0,7%.

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Reklama

 

Dziś kolejne wielkie amerykańskie banki publikują wyniki finansowe za II kwartał. Po serii pozytywnych zaskoczeń w piątek, dziś kolejny dzień triumfu jankeskiej bankowości.

  • Bank of America pokazał 0,88 USD zysku na akcję, a oczekiwano 0,84 USD, poprzednio było 0,73 USD. Przychody tegoż banku sięgnęły 25,2 mld USD, oczekiwano 25,02 mld USD (22,69 mld USD).
  • Bank of New York Mellon pokazał 1,3 USD zarobku na papier, a prognozowano 1,22 USD (poprzednio było 1,03 USD). Miał 4,45 mld USD przychodu, a oczekiwano 4,37 mld USD (poprzednio 4,25 mld USD).
  • Morgan Stanley miał 1,24 USD zysku na akcję, prognoza mówiła o 1,23 USD (poprzednio było 1,44 USD). Przychody banku wyniosły 13,5 mld USD, nieco powyżej oczekiwań (13,03 mld USD). Poprzednio sięgały 13,13 mld USD.

Zobacz również: Deweloper pokazał 81 mld USD straty! Trwają próby ratowania wielkiego przedsiębiorstwa

 

Morgan Stanley: słodko-gorzkie wyniki

Jeśli zechcemy zerknąć dokładniej na wyniki amerykańskich banków, to okazuje się, że jednak nie jest tak różowo. Dowód? Morgan Stanley odnotował spadek zysku o -12% rok do roku do 2,2 mld USD, czyli 1,24 USD na akcję, przy przychodach w wysokości 13,5 mld USD. Analitycy ankietowani przez FactSet przewidywali zysk w wysokości 1,20 USD na akcję przy 13 mld USD przychodów. Czyli może i bank pokazał lepsze wyniki od prognoz, ale to nie są osiągnięcia, z których może być jednoznacznie zadowolony.

„Nasza firma osiągnęła solidne wyniki w trudnym otoczeniu rynkowym. Kwartał rozpoczął się od niepewności makroekonomicznej i ograniczonej aktywności klientów, ale zakończył się bardziej konstruktywnym tonem” – powiedział we wtorek dyrektor generalny Morgan Stanley James Gorman.

Bank podniósł kwartalną dywidendę o 9,7%, do 85 centów za akcję. Powiedział również, że ponownie autoryzuje swój plan wykupu akcji o wartości 20 mld USD.

Reklama

Należy zwrócić uwagę, że aktywność transakcyjna spadła w całej branży bankowej, ponieważ koszty finansowania stały się dużo wyższe, przy wyższych stopach procentowych, a bardziej wymagający system regulacyjny pod rządami prezydenta Joe Bidena utrudnia fuzje. Przychody z usług doradczych w Morgan Stanley spadły o 24% r/r do 455 mln USD, odzwierciedlając mniejszą liczbę zakończonych z sukcesem transakcji.

Morgan Stanley zarządza majątkiem na wielką skalę i w tym segmencie pokazał bardzo dobre wyniki. Przychody wzrosły do 6,7 mld USD z 5,7 mld USD w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Zobacz także: Ten rynek akcji urósł o 400% w dość krótkim czasie. Czy to kolejna bańka?

 

 

Bank of America ma za sobą jeden z najlepszych kwartałów w historii

Z kolei Bank of America odnotował wzrost zysku o 19% rok do roku, do 7,4 mld USD. Czyli zarobił 88 centów na akcję, przewyższając oczekiwania analityków ankietowanych przez FactSet (prognoza zysku: 6,9 mld USD, czyli 84 centy na papier). Przychody banku wzrosły o 11% do 25,2 mld USD, czyli nieco więcej niż prognozowano (25 mld USD). Wynik odsetkowy netto wzrósł o 14% do 14,2 mld USD, co było zgodne z oczekiwaniami analityków.

Bank of America ma jednak swoje problemy. Zdradził, że odpisy netto na pożyczki, które prawdopodobnie nie zostaną spłacone, wzrosły do ​​869 mln USD, w porównaniu z 571 mln USD na koniec I kwartału 2023.

Reklama

„Za nami jeden z najlepszych kwartałów w historii firmy. Jesteśmy dobrej myśli, bo widzimy zdrową amerykańską gospodarkę, która może rozwija się w wolniejszym tempie, niż zazwyczaj, ale ma odporny na problemy rynek pracy, co cieszy i jest dobre dla banków” - powiedział we wtorek Brian Moynihan, dyrektor generalny Bank of America.

Zobacz także: Zbliża się największa bańka wszech czasów? Tak twierdzi znany wynalazca

 

Notowania S&P500 oraz Morgan Stanley i Bank of America - 1 rok

 grafika numer 1 grafika numer 1

Źródło: TradingView 

Czytaj więcej