Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

oporocentowanie

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z wynajmu mieszkania, zamiast czego preferują kupić swoje własne. Jest to oczywista sprawa, dzięki takiemu działaniu mogą oni ograniczyć miesięczne koszty i wydatki. Niestety, ceny mieszkań pozostają ciągle na wysokim poziomie, przez co bardzo mały odsetek społeczeństwa może sobie pozwolić na zakup nieruchomości bez uprzedniego wzięcia kredytu. Banki są jednak zabezpieczone na wypadek różnych sytuacji i przed udzieleniem kredytu hipotecznego dokładnie weryfikują usługobiorcę i wszelkie czynniki, które mogłyby zaburzyć regularną i terminową spłatę. Wszystko to sugeruje, że nie każdy może liczyć na pozytywną decyzję w sprawie udzielenia kredytu. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam pojęcie kredyt hipoteczny, omówimy wszelkie wymogi jakie stawiają instytucje bankowe przyszłym kredytobiorcą oraz pokażemy Wam jak prezentuje się ranking najkorzystniejszych ofert kredytów hipotecznych w lipcu 2021!

Co to jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny dla kredytobiorcy jest rodzajem zobowiązania długoterminowego, gdzie przedmiotem zabezpieczającym dla instytucji go udzielającej jest właśnie owa nieruchomość, może to być mieszkanie, działka, dom, lokal użytkowy oraz wiele innych. W odróżnieniu od innych rodzajów kredytu, w tym przypadku gdy jednostka, która zaciągnęła zobowiązanie nie jest w stanie kontynuować spłaty mieszkanie czy lokat na który wzięła kredyt zostaje własnością banku. Zdarza się to nieczęsto, w pierwszej kolejności bank próbuje wyegzekwować środki od kredytobiorcy. Aby uniknąć jednak takich sytuacji wierzyciel dokładnie sprawdza zdolność kredytową osoby wnioskującej o kredyt, sprawdza wysokość jego zarobków, wysokość szansy utraty źródła utrzymania, jego koszty i opłaty miesięczne i wiele innych.

Koszty i opłaty doliczane do kredytu hiopotecznego

W związku z tym, że jest to usługa bankowa z zakresu kredytów i pożyczek wiąże się ona z koniecznymi opłatami i kosztami. Kredytobiorca decydując się na kredyt hipoteczny zobowiązany jest do ponoszenia takich kosztów jak oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie kredytu, marżą, wycena nieruchomości i wiele innych. W zależności od wybranej oferty koszty te mogą różnić się między sobą, dlatego przed dokonaniem wyboru oferty warto mieć na uwadze kilka różnych ofert bankowych. Zanim udasz się do banku wnioskując o kredyt powinieneś sprawdzić, jak prezentuje się Twoja zdolność kredytowa w BIK - możesz wygenerować raport na oficjalnej stronie instytucji. Dodatkowo ustal uprzednio jaki okres czasu chcesz poświęcić na spłatę zobowiązania, ile może wynosić maksymalna rata kredytu oraz czy i z kim ewentualnie chcesz ten kredyt dzielić. Banki umożliwiają udzielenie kredytu na więcej niż jedną osobą, nawet w przypadkach gdy para nie jest oficjalnie małżeństwem, a co więcej rozdzielenie zobowiązania na dwie pracujące i uzyskujące dochód osoby często ułatwia utrzymanie zgodę banku. Więcej informacji o poszczególnych ofertach uzyskasz na infolinii banku, kontaktując się drogą mailową bądź bezpośrednio w placówce banku.

Zestawienie ofert kredytów hipotecznych na lipiec 2021

Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych i korzystnych ofert kredytów hipotecznych, proponowanych na lipiec 2021 roku. Tabela uwzględnia wysokość oprocentowania, prowizji oraz rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Nazwa Banku

Oprocentowanie

RRSO

Prowizja

Miejsce w rankingu

Citi Handlowy

2,30%

2,35%

0,00%

1

PKO

2,32%

2,80%

0,00%

2

ING Bank Śląski

2,50%

2,86%

0,00%

3

BNP Paribas

2,56%

3,44%

0,00%

4

Millennium

3,31%

3,83%

0,00%

5

Bank Pekao S.A.

3,34%

3,80%

0,00%

6

Tabela 1. Ranking ofert kredytów hipotecznych na lipiec 2021 roku.

Opinie i komentarze o ofertach kredytów hipotecznych

Reklama

Opinie i komentarze dotyczące jakości świadczonych przez banki usług są na ogół pozytywne. Należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku i wzięciu kredytu. Hipoteka jest zobowiązaniem długoterminowym, więc powinniśmy patrzeć daleko w przyszłość i dokładnie przemyśleć jakie jest ryzyko utraty możliwość spłaty zobowiązania. Jeśli jednak jesteś zdecydowany polecamy na bieżąco śledzić propozycje instytucji bankowych! Korzystałeś lub korzystasz z usług wspomnianego dziś banku, podziel się z nami swoją opinią, zostawiając komentarz!

Czytaj więcej

Artykuły związane z oporocentowanie