Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

odroczone platnosci opcje

Rozwiązanie jest dla jednych zbawienia, ale należy pamiętać również, że niesie pone za sobą szereg konsekwencji - takich jak konieczność spłaty zobowiania w odpowiednim terminie, co może okazać się na dla niektórych kłopoliwe. Warto tutaj wspomnieć także o konsekwencjach, z jakimi trzeba się liczyć jeśli płatności taki nie są realizowanie w terminie. Nie mówimy jedynie o dodatkowych kosztach, opłatach czy odsetkach jakie są naliczane przez usługodawców, ale także o historii kredytowej które jest przez Ciebie budowana. TAK, płatności odroczne również wpisują się w historie kredytową, i mogą a przyszłości zaważyć na decyzji banku przy przyznaniu Ci kredytu bądź jego nie przyznaniu! 

Jeśli jednak jesteś zdecydowany i planujesz dokonywac płatności zgodnie z terminem wyznaczonym przez usługodawcę zachęcamy do zapoznanaia się z naszym najnowszycm zestawideiem, które stowrzyliśmy specjalnie lla osób poszukujących najlepszych warunków i ofert! Warto przyjrzeć się szczegółowo możliwościom, jakie proponują najlepsze firmy na rynku.

Ranking płatności odroczonych czerwiec 2024

Miejsce 1 Klarna

Klarna to międzynarodowa platforma płatności i usług finansowych, która umożliwia konsumentom dokonywanie zakupów online w sposób elastyczny i wygodny.  Najczęstszym rozwiązaniem i właścicie jedynym w ofercie jest płatność 30 dni po! Klarna umożliwia także bezpłatne przedlużenie terminu o około tydzień - później naliczane są odsetki co generuje już pierwsze koszty teg typu "pożyczki" - warto o tym pamiętać!

Firma została założona w 2005 roku w Szwecji przez Sebastiana Siemiatkowskiego, Niklasa Adalbertha oraz Victora Jacobssona i szybko stała się jednym z czołowych graczy na rynku fintechów. Klarna umożliwia konsumentom dokonywanie zakupów online i opłacanie za nie później. Użytkownicy mogą skorzystać z opcji "zapłać później", co pozwala na otrzymanie towaru przed dokonaniem płatności lub rozłożenie płatności na raty. Rozwiązanie takie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy nie jesteś zdecydowany czy chcesz kupić dany produkt - możesz zamówić go, w celu obejrzenia, dokonania szczegółowego oglądu i odesłać realizują zwrot. Dzięki temu nie płacisz za produkt który jedynie chcesz obejrzeć! 

Reklama

Klarna współpracuje z wieloma sklepami internetowymi, oferując integrację swojej technologii płatności bezpośrednio na stronach sprzedawców. Dzięki temu klienci mogą łatwo i szybko składać zamówienia i wybierać opcje płatności dostosowane do ich potrzeb. Firma wprowadziła również swoją własną kartę płatniczą, Klarna Card, która pozwala na dokonywanie zakupów w sklepach stacjonarnych i online. Karta oferuje użytkownikom możliwość korzystania z różnych promocji i bonusów. Aplikacja jest prosta w obsłudze i możesz z niej korzystać zarówno poprzez stronę interntową, jak i pobierając aplikację mobilną na smartphona.


ZOBACZ TEŻ: Kup teraz, zapłać później. Jakie firmy na polskim rynku oferują odroczone płatności? Zestawienie ofert na listopad 2023. Najlepszy usługodawca w dziedzinie odroczone płatności

 

Miejsce 2 Paypo

PayPo to polska firma fintechowa, która oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie płatności i finansów konsumenckich. Firma została założona w 2013 roku przez Rafała Mazura i Grzegorza Strzelczyka, i od tego czasu szybko zyskała na popularności na rynku polskim. Raty PayPo to główna usługa oferowana przez firmę - klienci mogą korzystać z opcji płacenia za zakupy online w ratach, które są rozplanowane w konkretnych etapach w czasie od dokonania zakupu. Oczywiście usługa ta jest płatna, Paypo oferuje także, jak w poprzednim przypadku płatność za około 30 dni (płacisz całość kwtoy) i jest to opcja darmowa. System umożliwia rozłożenie kosztów na kilka miesięcy, co pomaga w zarządzaniu budżetem i zapewnia większą elastyczność finansową.

Firma oferuje również swoje własne konto płatnicze, które umożliwia wygodne zarządzanie środkami oraz korzystanie z różnych usług finansowych dostępnych online. PayPo wyróżnia się na rynku polskim innowacyjnym podejściem do płatności ratalnych, które stawia na prostotę i szybkość realizacji transakcji. Firma skupia się na dostarczaniu łatwych w obsłudze narzędzi płatnościowych, które są przyjazne dla konsumentów i sprzedawców. Obecnie PayPo działa na terenie Polski, współpracując z wieloma popularnymi sklepami internetowymi, oferując swoje usługi ratalne szerokiemu gronu klientów. Firma stale rozwija swoją ofertę i dąży do poszerzania swojej obecności na rynku fintech.

 

Miejsce 3 Twisto

Reklama

Firma Twisto została założona w 2013 roku i szybko zyskała popularność, oferując innowacyjne podejście do płatności oraz zarządzania finansami. Twisto Pay to główne narzędzie płatnicze oferowane przez firmę, umożliwia ono klientom dokonywanie płatności online w prosty i bezpieczny sposób. Twisto Pay zapewnia elastyczność w zarządzaniu finansami poprzez różne opcje płatności, w tym późniejsze rozliczenia. NArzędzie to doskonale sprawdza się, dokładnie jak w poprzednich przyapdkach w sytuacji gdy chcesz dokonać zakupu, ale w danym momencie nie masz wystarczająco dużo środków na opłacenie zakupu. 

Oferte proponuje darmowe "pożyczenie" środków na dany okres czasu (miesiąc/30 dni), bądź rozłożenie na mniejsze raty, gdzie usługa ta jest już dotknięta dodatkową prowizją za rozłożenie płatności w czasie.

Twisto obecnie działa głównie w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, Czechach i na Słowacji. Firma współpracuje z wieloma renomowanymi sklepami internetowymi oraz oferuje swoje usługi szerokiemu gronu konsumentów, poszukujących wygodnych i bezpiecznych opcji płatności online.

 

>> Czytaj więcej  >> Koniec usługi Apple Pay Later – Co to oznacza dla użytkowników?

Reklama

 

Miejsce 4 Afterpay 

Afterpay to australijska firma fintechowa założona w 2014 roku, która zrewolucjonizowała sposób dokonywania zakupów online poprzez wprowadzenie płatności z późniejszym rozliczeniem w swojej lokalizacji. Firma umożliwia konsumentom dokonywanie zakupów i dzielenie płatności na cztery raty, które są spłacane co dwa tygodnie. Afterpay działa w Australii, która stała się jej pierwotnym rynkiem. Z czasem fintech rozszerzył swoją działalność na inne kraje, w tym na USA, Kanadę, Nową Zelandię i Wielką Brytanię. Model biznesowy Afterpay opiera się na partnerskich relacjach ze sprzedawcami i usłguodawcami, którzy oferują płatności poprzez Afterpay jako jedną z opcji transakcyjnych. Drugą stroną są klienci, którzy pragną kupić dany produkt i usługę wybierając formę płatności Afterpay. Dzięki temu rozwiązaniu podobnie jak w przyapdku Klarny, Twisto czy Paypo klient może dokonać płatności za swój zakup w późniejszym terminie. 

W niektórych jurysdykcjach istnieje górny limit opłat za spóźnienie, aby chronić konsumentów przed nadmiernymi kosztami. Afterpay zazwyczaj wysyła powiadomienia e-mailowe lub powiadomienia SMS przypominające o zbliżających się terminach płatności. Regularne przypomnienia mają na celu zminimalizowanie ryzyka nieterminowej spłaty.

***  Regularne nieterminowe płatności mogą mieć negatywny wpływ na historię kredytową klienta, co może utrudniać zdobycie kredytów w przyszłości.


 

Czytaj więcej