Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

najnowsze technologie ogrzewania domu

Boomboxy zostały zastąpione przez walkmany, walkmany przez discmany, te z kolei przez odtwarzacze mp3, iPody aż do współczesnych smartfonów. Powód? Niezależnie od tego jak zaawansowane było urządzenie, ta technologia przestała wystarczać. Czwarta rewolucja przemysłowa i postępująca cyfryzacja sprawiły, że klasyczne systemy zarządzania wykorzystujące infrastrukturę organizacji również można zaliczyć do przestarzałych. Jak technologia odpowiada na kolejne wyzwania stojące przed biznesem?

 

Zarówno w Polsce jak i na świecie rośnie rynek systemów ERP. Niezależnie od tego, czy jest to produkcja własna, czy zakupione oprogramowanie, współczesne firmy klasy enteprise nie byłyby w stanie prowadzić działalności bez ich wsparcia. Dziś nawet niektóre mikroprzedsiębiorstwa korzystają z jakiejś formy oprogramowania wspierającego zarządzanie.

 

Nieograniczone możliwości

Reklama

Dostępne są już certyfikaty własności gwiazd, jednak firmy stąpają mocno po ziemi i póki co sięgają nieco niżej. Po chmury. To one stały się nowym standardem dla najważniejszego softu każdej organizacji.

Gigabajty danych zbieranych z czujników, tysiące faktur do rozliczenia, wypłaty dla pracowników, rekrutacje. Dziś te i wiele innych procesów każdej firmy może w ułamku sekundy być analizowane i przedstawione w postaci skonsolidowanych raportów w takim ujęciu, jakie tylko jest potrzebne do podjęcia kluczowej dla biznesu decyzji. Analityka, to główna przewaga cloud’a nad systemami on-premise.

Pogłębiona analiza i dostępność danych sprawdza się nie tylko w podejmowaniu decyzji na poziomie zarządczym. Obejmuje ona również wsparcie nowoczesnych filozofii zarządzania logistyką poprzez dostosowanie poziomów produkcji do stanów magazynowych, sprawdzenie opłacalności produkcji oraz wytyczenia kierunku rozwoju, w którym powinna podążać firma.

Nowe połączenia i stworzenie obrazu 360° przedsiębiorstwa pozwala również spojrzeć na procesy biznesowe z nowej perspektywy i w wielu przypadkach pozostawić je automatyzacji. To, co dotychczas zajmowało żmudne godziny, może zostać zrobione automatycznie. To prosty sposób także na ograniczenie nadmiernej biurokratyzacji firmy. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego, nawet tak złożone zadania jak obsługa gwarancyjna.

Systemy chmurowe poza optymalizacją zarządzania, przynoszą również optymalizację podatkową i kosztową. Ponieważ korzystanie z chmury traktowane jest jako usługa, niemal natychmiast można odliczyć od niej koszty uzyskania przychodu. Po stronie dostawcy leży też utrzymanie całej infrastruktury, sprawne działanie hardware’u i software’u oraz upgrade oprogramowania. Osoba decyzyjna nie musi zatrudniać dodatkowych zespołów ani troszczyć się o sprzęt. Podpisuje tylko faktury. Chmura może być w pełni skalowalna, co w praktyce oznacza, że użytkownicy płacą za to, czego używają. Ogranicza ich jedynie budżet.

Reklama

 

Prywatna chmura

- Spośród modelu Public, Hybrid i Private, duże firmy decydują się najczęściej na prywatną chmurę – mówi Anna Pieczarka, która na co dzień pracuje z klientami Hicron, polskiego partnera SAP wdrażającego systemy zarządzania w modelu on-premise i cloud na całym świecie – Bazuje dokładnie na tej samej technologii co pozostałe opcje, jednak inna jest specyfika użytkowania i dostępności.

W modelu prywatnym, w przeciwieństwie do publicznego, usługobiorca nie musi dzielić się zasobami z innymi. To nie tylko kwestia sposobu działania, ale też bezpieczeństwa. Bezpośrednie połączenie chmury z firmą minimalizuje ryzyko wycieku danych. Spełnione mogą zostać też nawet najbardziej rygorystyczne wymogi.

Prywatność daje szybki i niemal nieograniczony dostęp do zasobów. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, może być on rozszerzony nawet automatycznie. W zależności od modelu współpracy, klient ma większy wpływ na dobór infrastruktury.

W przypadku chmury prywatnej istnieje również możliwość większej customizacji działającego na niej oprogramowania. Jest to o tyle istotne, że niektóre z polecanych rozwiązań nie zawsze są w stanie pokryć wymagania najbardziej wymagających decydentów i niespotykanych nigdzie indziej procesów.

Reklama

 

 

Krok w przyszłość

Na początku października 2022 odbyła się prezentacja SAP S/4HANA Private Cloud Edition oraz Public Cloud Edition. SAP posiadając 50 letnie doświadczenie w branży systemów ERP od lat pozostaje liderem w tym obszarze w Polsce i na świecie. W odpowiedzi na potrzeby współczesnego biznesu, nowym standardem dla rozwiązań niemieckiej potęgi softwareowej stała się chmura.

SAP S/4HANA Private Cloud dedykowany jest przede wszystkim dużym organizacjom o wysokich wymaganiach w obszarze dostosowania, bezpieczeństwa i kontroli, realizujących specyficzne procesy biznesowe.

Reklama

Nowy produkt wyróżnia przede wszystkim przyjazny użytkownikowi interfejs, zastosowanie najnowocześniejszych algorytmów i podstawa, która w pakiecie RISE with SAP stanowi zbiór najlepszych praktyk zebranych od organizacji z całego świata.

 

SAP S/4HANA Private Cloud vs Public Cloud – dla kogo własna chmura?

- Wybór pomiędzy SAP S/4HANA Private Cloud vs Public Cloud nie zależy do końca od preferencji partnera, a od tego, jakie potrzeby ma organizacja Klienta i jaka jest jej struktura – kontynuuje ekspertka – Proces Digital Discovery Assesment przeprowadzany jeszcze przed rozpoczęciem prac ma na celu jak najlepsze dopasowanie rozwiązania. Ocena jest bardzo szybka i trwa maksymalnie kilkanaście dni. Na spotkaniu ze specjalistami analizowane są procesy biznesowe w firmie w kontekście predefiniowanych scenariuszy dostępnych w rozwiązaniu public cloud. Odpowiedzi trafiają do kwestionariusza, gdzie po szczegółowej ocenie podejmowana jest decyzja o rodzaju dostarczanej usługi. Cały proces jest transparentny i odbywa się z udziałem SAP. Kończy się pisemną rekomendacją rozwiązania chmurowego w oparciu o wymagania i specyfikę Klienta.

Proces oceny został wdrożony po to, by na całym świecie zachować jednolite standardy działania oprogramowania SAP, co przekłada się na jego aktualizacje i dalszy rozwój.

 

Reklama

Standard SAP S/4HANA Private Cloud Edition wykorzystywany jest często przez firmy państwowe, które mają bardzo restrykcyjne ograniczenia związane z prawodawstwem np. dotyczące lokalizacji infrastruktury.

- Niezależnie od tego, czy będzie to SAP S/4HANA Private Cloud czy wersja publiczna, obie wyznaczają nowe ścieżki rozwoju przedsiębiorstw w obszarze technologii i zarządzania. Warto o tym pamiętać, ponieważ rynek rozwiązań chmurowych jest najszybciej rosnącym sektorem IT. Oznacza to, że od sprawnego przeniesienia biznesu do chmury, już niedługo może zależeć jego przetrwanie – kończy Anna Pieczarka z Hicron.

 

Więcej informacji znajdziecie na: https://hicron.com/pl/oferta/sap/

Czytaj więcej

Artykuły związane z najnowsze technologie ogrzewania domu