Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

molecure 2023

Molecure zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie na 31 maja 2023 roku. Jedna z proponowanych uchwał dotyczy zmiany Statutu Spółki polegającej na zmianie zakresu upoważnienia Zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego Molecure w ramach kapitału docelowego wraz z możliwością pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy Spółki prawa poboru w całości lub w części.

  • Propozycja uchwały rozszerza upoważnienie Zarządu Molecure do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę 27,820 PLN, przez emisję nie więcej niż 2.782 mln nowych akcji.
  • Upoważnienie do podwyższania kapitału zakładowego Spółki w ramach kapitału docelowego obejmowałoby termin trzech lat licząc od dnia dokonania wpisu w rejestrze przedsiębiorców KRS zmiany Statutu Spółki.
  • Zarząd byłby upoważniony do przeprowadzenia emisji akcji po uchwale Rady Nadzorczej podjętej większością 75% głosów. Również cena emisyjna musiałaby uzyskać zgodę Rady Nadzorczej w postaci uchwały podjętej większością 75% głosów.
  • Emisja akcji byłaby przeprowadzona bez prawa poboru skierowana do maksymalnie 150 wybranych inwestorów. Obecni akcjonariusze mieliby prawo pierwszeństwa w obejmowaniu akcji nowej emisji, proporcjonalnie do posiadanych obecnie udziałów.
  • Rozwodnienie przy maksymalnej wielkości emisji wyniosłoby 20%.
  • Wartość nowej emisji akcji przy uwzględnieniu maksymalnej wielkości emisji i aktualnej cenie rynkowej wyniosła by 66.8 mln PLN.
  • Zarząd motywuje propozycję podwyższenia kapitału zakładowego potrzebą pozyskiwania kapitału na dalszy dynamiczny rozwój programów badawczo-rozwojowych, w tym prowadzenie badań klinicznych. Spółce zależy również na pozyskaniu stabilnych inwestorów branżowych (sprofilowane fundusze inwestujące w biotechnologię) o zasięgu globalnym oraz na większą ekspozycję na rynki zagraniczne. To powinno realnie wzmocnić potencjał na zawieranie kolejnych umów partneringowych w niedalekiej przyszłości, a w konsekwencji zwiększanie przychodów osiąganych przez spółkę oraz zapewnienie trwałego i stabilnego wzrostu wartości akcji Molecure.

Opinia: Na ten moment informacja neutralna, jednak zwracamy uwagę na to, że ryzyko emisji nowych akcji jest dość wysokie. Po pierwsze obecne etapy badań klinicznych, tj. I faza badania OATD-02 oraz II faza badania OATD-01 zakończą się odpowiednio w 1 połowie 2024 oraz 1 połowie 2025, podczas gdy spółka ma zapewnione finansowanie do końca 1 kwartału 2024 roku. To oznacza, że ewentualna emisja mogłaby mieć miejsce pod koniec 2023 roku lub na początku 2024, po opublikowaniu pierwszych cząstkowych danych z badania klinicznego I fazy OATD-02. Zarząd wskazywał emisję akcji jako jeden z wariantów pozyskania finansowania na dokończenie tych kluczowych faz klinicznych, po których w wypadku pozytywnych wyników skokowo może zwiększyć się zarówno wartość projektów jak i zainteresowanie potencjalnych parterów. Alternatywą dla emisji akcji mogłaby być sprzedaż jednego z projektów np. OATD-02, jednak na obecnym etapie przed pierwszymi wynikami ciężko byłoby osiągnąć optymalną, atrakcyjną wycenę przy sprzedaży. Oprócz emisji akcji możliwe są nierozwadniające akcjonariuszy formy pozyskania finansowania w postaci grantów i finansowania dłużnego jednak ich dostępność może być niewystarczająca do ukończenia fazy II badania OATD-01 w Sarkoidozie.

 

 

 

Reklama

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Czytaj więcej

Artykuły związane z molecure 2023