Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

mBank

mBank notowania spółki

MBank (dawniej BRE Bank) jako jeden z największych i czołowych banków uniwersalnych w Polsce (pod względem posiadanej liczby aktywów plasuje się na czwartym miejscu jako instytucja finansowa) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie obecny jest od 1992 roku. Kapitał własny mBanku wynosi prawie 170 milionów złotych. Instytucja zajmuje się zarówno usługami bankowymi przeznaczonymi dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego, proponując w swej ofercie szereg często innowacyjnych na rynku polskim rozwiązań (jednym z nich było wprowadzenie w 2013 stosunkowo nowej platformy bankowości mobilnej i internetowej). Na warszawskiej giełdzie notowania notowania mBanku, z perspektywy retrospekcyjnej, podzielić można na dwie fazy. Pierwsza dotyczy wyników finansowych sprzed przełomu 2007 i 2008 roku, druga z kolei występuje po tej okresie. Tego rodzaju „szkicowy” rozdział działalności spółki jest w pełni uzasadniony, co uwidacznia doskonale zarówno analiza techniczna, jak i panujące w tamtym czasie realia społeczno-gospodarcze o charakterze globalnym.

mBank SA kurs akcji

Przed kryzysem ekonomicznym zapoczątkowanym upadkiem ogromnego banku inwestycyjnego Lehman Brothers mBank odnosił znaczne sukcesy na giełdzie – sam kurs akcji spółki miał w szczytowym wówczas okresie wartość 614,50 złotych (skądinąd tego rodzaju wyniku do dziś się nie doczekaliśmy). Od osiągniętego maksimum udziały banku na przestrzeni dwóch lat jednak znacznie zmalały, osiągając cenę poniżej stu złotych za akcję. W chwili obecnej wartość kursu mBanku wynosi 429 złotych. Wartość udziałów mBanku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zatem rośnie, a wynik 429 złotych za udział należy potraktować jako przynajmniej dobry. Potwierdzenie tej tezy odnaleźć można we wskaźnikach giełdowych, których zdecydowana większość na chwilę obecną zachęca do kupna akcji mBanku.

mBank giełda – analiza techniczna

W skład formacji analizy technicznej, które można było zaobserwować w ostatnim czasie, wchodzą między innymi: pozytywny Wzrostowy nagrobek Doji, negatywne Wisielce (występowanie podwójne) i pozytywny Młot. Analiza fundamentalna również może wykazać korzystną sytuację mBanku i skłonić do inwestowania. Przymierzając się do rzetelnego sprawdzenia spółki warto w tym przypadku śledzić również nowe technologie, które wprowadza. Doskonałym tego przykładem jest wprowadzenie przez mBank S.A. nowej aplikacji mobilnej z innowacyjną funkcją Android Pay, kontrolowania budżetu i wydatków. Dodanie karty w modelu zaprezentowanym przez spółkę odbywało się z kolei poprzez prosty wybór z interfejsu. Chcą zapłacić zbliżeniowo, wystarczy tylko wybrać odpowiednią kartę za pomocą dotyku palca. Informacja ta odbiła się bardzo pozytywnie na giełdzie przynosząc kilkumiesięczne, stałe linie wsparcie i przybliżając się do rynku byka. Nic zresztą dziwnego wziąwszy pod uwagę fakt, że było to rozwiązanie innowacyjne w skali europejskiej.