Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

krypto link

  • W świetle byczych wiadomości rynek podążył za wzrostem Bitcoina
  • Ethereum nie zdołało przełamać linii trendu oporu
  • Ceny altcoinów wzrosły, ale sytuacja pozostaje niepewna

 

W świetle byczych wiadomości rynek podążył za wzrostem Bitcoina

W pierwszym tygodniu marca na rynku kryptowalut panował głównie handel zakresowy, a Bitcoin zamknął się niedźwiedzią świecą. Główne kryptowaluty szukały swojego dna, które przełożyłoby się na moment odwrócenia trendu spadkowego z początku wojny w Ukrainie. Społeczność globalna nadal uważnie śledzi konflikt, oczekując na jego rozwiązanie. Wojna rosyjsko-ukraińska z pewnością przyniesie poważne konsekwencje ekonomiczne dla rynku kryptowalut, jak również dla szerszego rynku finansowego.

Większość kryptowalut rozpoczęła tydzień niedźwiedzią notą, ale w środę zanotowała zwyżkę po tym, jak niezamierzenie opublikowano uwagi Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen, która ujawniła, że przygotowywane przez prezydenta Joe Bidena rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut będzie miało konstruktywne podejście do regulacji branży. Po tych pozytywnych informacjach Bitcoin gwałtownie wzrósł, a cały rynek kryptowalut podążył za nim, przy czym niektóre altcoiny odnotowały niemal dwucyfrowe zyski.

Na wykresie dziennym Bitcoin tworzy formację higher low - higher high, co wskazuje, że (dopóki ten trend się utrzymuje) cena może pójść jeszcze wyżej. Silna presja sprzedaży uformowała dużą świecę na poziomie oporu 43 900 USD, który jest ważnym poziomem do obserwacji. Wskaźniki momentum powoli zmierzają w kierunku byczego terytorium, ale każda zmiana sytuacji geopolitycznej może spowodować ponowny spadek trendu.

Reklama

Wskaźnik Crypto Fear & Greed Index pokazuje, że nastroje na rynku pozostają pesymistyczne, oscylując między lękiem a skrajnym strachem. Wraz z eskalacją wojny rosyjsko-ukraińskiej, nastroje na rynku kryptowalut spadły z 48/100 odnotowanych w zeszłym miesiącu do obecnego poziomu 22/100. Historia pokazuje, czasy, w których inwestorzy detaliczni stali się pesymistyczni, okazują się być dobre do kupowania.

 

Ethereum nie zdołało przełamać linii trendu oporu

W drugim tygodniu marca rynki kryptowalut i rynki globalne pozostawały niestabilne, choć nie tak bardzo jak w poprzednich tygodniach. Sinusoidalne zachowanie cenowe Bitcoina miało wpływ na główne altcoiny, które również odnotowały podobne ruchy cenowe.

Ethereum nie zdołało przełamać linii oporu i pozostało w niedźwiedzim kanale poniżej poziomu oporu 2 700 USD. ETH próbuje teraz utworzyć pozycję higher-low, co mogłoby zmienić trend na byczy. Jednak najważniejszym poziomem wsparcia jest 2 200 USD, najniższy poziom od stycznia. Kupujący próbują zepchnąć ETH do linii oporu, która jest pierwszą przeszkodą do pokonania, aby zmienić trend z niedźwiedziego na byczy.

 

Ceny altcoinów wzrosły, ale sytuacja pozostaje niepewna

Reklama

Wraz ze wzrostem Bitcoina, wykresy altcoinów pokazały duże zyski. LINK przełamał linię trendu zniżkującego i wzrósł do 14,5 dolara, jednak byki straciły impet na tym poziomie i cena spadła z powrotem do 12,08 dolara.

IOTA znalazła tymczasowe wsparcie na poziomie $0,69, ale nadal napotyka górny opór trójkąta zniżkującego na wyższym poziomie czasowym. Aby odwrócić trend z niedźwiedziego na byczy, byki musiałyby wyprowadzić cenę powyżej oporu.

Strefa akumulacji XRP na wykresie cenowym charakteryzuje się przeważnie bocznymi ruchami cenowymi. Analitycy techniczni postrzegają te ruchy jako oznakę kupowania - lub gromadzenia - dużej liczby tokenów przez dużych inwestorów.

Strefa akumulacji jest ważna dla inwestorów przy podejmowaniu decyzji o kupnie lub sprzedaży, ponieważ ma na celu sprawdzenie czy cena ma impet i w jakim kierunku zmierza. Wolumen Ripple wzrósł w ciągu ostatnich 3 tygodni, podczas gdy w ciągu ostatnich 7 dni jego cena wahała się między poziomem oporu na $0,79 a poziomem wsparcia na $0,69. Zwiększony wolumen przy stabilnej cenie jest kolejną typową cechą stref akumulacji. Wybicie z tego przedziału będzie prawdopodobnie wybiciem o dużej skali.

ADA zwyżkuje wraz z ogólnym rynkiem, ale cena nadal znajduje się poniżej średnich kroczących, a wskaźnik momentum RSI znajduje się na negatywnym terytorium, co wskazuje, że niedźwiedzie nadal zachowują kontrolę.

Reklama

Byki musiałyby pchnąć ADA w kierunku poziomu przełamania 0,99 USD. Przełamanie i zamknięcie powyżej tego poziomu mogłoby być pierwszym sygnałem, że byki wracają do gry.

W szerokiej perspektywie, rynek kryptowalut wykazuje oznaki poprawy dzięki byczemu ruchowi w środku tygodnia. Sytuacja jest jednak nadal bardzo delikatna i niepewna, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników. Wojna w Ukrainie, inflacja i rozporządzenie wykonawcze Stanów Zjednoczonych w sprawie kryptowalut odgrywają znaczącą rolę w odniesieniu do rozwijającej się akcji cenowej.

 

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda 

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji. 

Czytaj więcej