Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kanga Foundation

Jak powstał pomysł założenia fundacji?

Zauważyliśmy, że kryptowaluty przyciągają ludzi myślących nieszablonowo, innowacyjnych i pragnących zmieniać świat na lepsze. Przyciągają też tych, którzy chcą czynić dobro dla szczytnych celów i mają na to fundusze. Dlatego chcieliśmy wykorzystać ten potencjał. Pragnęliśmy pokazać, że kryptowalut nie należy się bać, a realne działania pomagające dzieciom z niepełnosprawnością udowadniają, że cyfrowe waluty mogą zmieniać życie tych, którzy tego potrzebują.

 

I jak przebiega ta pomoc?

Po pozytywnej weryfikacji kandydata na podopiecznego i ustaleniu kosztów potrzebnego sprzętu uruchamiamy zbiórkę. Promujemy ją zarówno wewnątrz - wśród pracowników jak i na zewnątrz - w internecie i na konferencjach. Po uzbieraniu 100% środków wypłacam je na konto bankowe i kupuję sprzęt. Po jego dostarczeniu jedziemy z ekipą do podopiecznego i osobiście wręczamy ten sprzęt.

 

O jaki sprzęt można się ubiegać?

O niemal każdy, którego rodzina nie jest w stanie pokryć z własnych środków, nie jest on refundowany w 100% z NFZ, PFRON, PCPR czy MOPS, a jednocześnie mamy potwierdzenie od specjalistów, że sprzęt może być używany w domu oraz realnie wpływa na dobrostan naszego podopiecznego. To nie musi być sprzęt medyczny. Okazuje się, że nawet specjalistyczne oprogramowanie na tablet może pomóc osobom z niepełnosprawnością. Mamy za sobą dostawy np. tabletu z programem do komunikacji alternatywnej (AAC) czy tabletu z aplikacją wspomagającą rozwój osób z autyzmem).

Reklama

 

 grafika numer 1 grafika numer 1

 

Co jest najtrudniejsze w procesie dostarczania sprzętów do rodzin?

Przede wszystkim, niezależnie od trudności “logistycznych”, moment dostarczenia sprzętu to najwspanialszy moment całej akcji, który nadaje jej sens. Jednak Im większy przedmiot tym trudniej. Jedna z bieżni, którą dostarczyliśmy do podopiecznego została postawiona przy schodach domu z wysokim parterem. Okazało się, że przesyłka ważyła 100 kg i wyzwaniem było wnieść ją do pokoju, rozpakować, złożyć i uruchomić. Na szczęście otacza nas wielu życzliwych ludzi i nie musiałyśmy dźwigać tego same :)

 

 grafika numer 2 grafika numer 2

Reklama

 

Czy często odmawiacie kandydatom wsparcia?

Jasno komunikujemy kryteria w związku z czym odmów nie jest wiele. Jednak jeżeli się pojawiają to dlatego, bo np. zgłasza się dorosły z prośbą o pomoc, a my obecnie pomagamy osobom do wieku 18 lat. Ważne jest też, żeby sprzęt na który zbieramy pieniądze był znany specjalistom a jego działanie realnie wspierało funkcjonowanie podopiecznych fundacji.

 

Jakie są główne wyzwania przy zbieraniu środków w kryptowalutach?

Kiedyś wyzwaniem było znaleźć rodziny, które nam zaufają. Dziś pomagamy średnio 1 dziecku w miesiącu - co sprawiało, że ten problem przeszedł do historii.

Obecnie, jednym z głównych wyzwań jest potrzeba anonimowości ze strony darczyńców, co jest charakterystyczne dla środowiska kryptowalutowego. Przyjaciele Fundacji cenią sobie prywatność, co utrudnia nam bezpośredni kontakt i dotarcie do nich z informacjami o działaniach i potrzebach fundacji.

 

Jak fundacja gwarantuje, że zebrane środki są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem i jakie są procedury ich rozliczania?

Reklama

Kładziemy duży nacisk na transparentność i odpowiedzialność w gospodarowaniu środkami. Po każdym wręczeniu sprzętu publikujemy na blogu informacje na temat tego ile wydaliśmy na sprzęt i co zrobiliśmy w przypadku gdy środków było za mało lub za dużo. Oprócz tego, fundacje mają obowiązek publikacji rocznego sprawozdania finansowego i tam każdy będzie mógł zweryfikować, czy to co mówimy zgadza się ze stanem faktycznym.

 

Jakie są największe sukcesy i osiągnięcia fundacji od momentu jej założenia?

Pierwszą zbiórkę zakończyliśmy w 2 dni. Tyle zajęło nam uzbieranie środków na bieżnię dla Maji. Wszyscy byliśmy zaskoczeni, bo nie spodziewaliśmy się takiego zaufania już od pierwszych dni działania fundacji. To pokazało jak ogromny potencjał do pomagania drzemie w społeczności kryptowalutowej.

Kolejnym wartym uwagi faktem jest rekordowa wpłata - ponad 5000 zł w kryptowalutach w piątym miesiącu działalności fundacji od anonimowego darczyńcy.

Ale tak naprawdę każda ukończona zbiórka jest sukcesem, bo dajemy uśmiech dzieciom i sprawiamy, że zarówno im jak i ich rodzinom żyje się łatwiej.

 

Jakie są plany rozwoju fundacji w najbliższych latach? Czy planują Państwo rozszerzenie oferty o inne formy wsparcia dla niepełnosprawnych dzieci?

Reklama

Na razie chcemy pomagać poprzez zakup i dostarczenie sprzętu. Natomiast to co chcemy zmienić, to maksymalnie ułatwić darczyńcom wpłaty, a więc skupimy się na możliwości szybkich wpłat oraz uruchomieniu wpłat cyklicznych. Pracujemy też nad możliwością zapisania się na newsletter, co ułatwi nam dotarcie z komunikacją do tych, którzy są lub chcieliby stać się częścią społeczności Kanga Foundation. Już niebawem wzmocnimy też działania promocyjne, aby dotrzeć do jak największej grupy osób, które tak jak my kochają pomagać.

 

Chcę pomóc fundacji. Co powinienem zrobić?

Sugeruję zacząć od wejścia na stronę fundacji. Tam zawsze widać, czy jakaś zbiórka jest aktywna czy zakończona, ponieważ pomagamy 1 osobie na raz. Obecnie zbieramy na rower dla Radka, którego otyłość i choroby z tym związane wymagają częstej aktywności fizycznej. Dlaczego musi ćwiczyć w domu? O tym więcej przeczytają Państwo na stronie zbiórki.

 

Aby ją wesprzeć kryptowalutami wystarczy:

  • kliknąć “wesprzyj” lub zrobić przelew wewnętrzny na adres fundacja@kanga.exchange - jeżeli jesteś klientem Kangi i chcesz wesprzeć fundację kryptowalutami,
  • przejść na dół strony i stamtąd skopiować odpowiedni adres sieci blockchain - jeśli nie jesteś klientem Kangi i chcesz wesprzeć fundację kryptowalutami,
  • wykonać przelew na konto fundacji 63 1140 2004 0000 3802 8409 4571 - jeśli chcesz wesprzeć fundację złotówkami.

 

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Czytaj więcej

Artykuły związane z Kanga Foundation