Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

jak trafic do metaverse

Metaverse to koncepcja obejmująca współistnienie wielu wirtualnych światów, w których funkcjonują ludzie, za pośrednictwem avatarów. Powyższa idea zakłada, że wirtualne światy przenikają się z rzeczywistością, co ma umożliwiać technologia NFT.

 

  • Dotychczas środowiska przypominające metaverse istniały w grach takich jak Minecraft, Roblox czy Fortnite. Gracze w wirtualnym świecie mogli: spotykać się ze znajomymi, budować czy uczestniczyć w wirtualnej ekonomii.
  • Popularność AI i meme coins przyczyniła się do spadku zainteresowania technologią metaverse. Mimo to, inwestycje w tą technologię stanowią niemal połowę wszystkich transakcji w ramach środowiska Web3.
  • Hongkong, Chiny i Japonia to azjatyckie kraje którym najbardziej zależy na wdrożeniu i rozwoju technologii metaverse.

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Reklama

 

 

Moda na Metaverse przemija…?

Czerwcowy raport DappRadar - platformy śledzącej trendy Web3 - wykazał malejące zainteresowanie metaverse zarówno przez inwestorów, jak i firmy venture capital. Według raportu, rosnąca popularność meme coinów i sztucznej inteligencji (AI) przekłada się na spadek zainteresowania opinii publicznej wirtualnymi światami, co skutkuje mniejszym finansowaniem w tym sektorze.

Mimo spadku zainteresowania metaverse, niektórzy inwestorzy i firmy venture capital nadal lokują miliony dolarów w tego typu inicjatywy. W II kwartale 2023 roku inwestycje w projekty metaverse wyniosły 56 mln USD, co stanowiło ponad 80% spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem roku.

Reklama

Według ustaleń DappRadar, łączne finansowanie dla projektów metaverse od początku 2023 roku spadło do poziomu 707 mln USD. Jest to mniej niż 10% kwoty zebranej w roku 2022, która wynosiła 7,6 mld USD. Mimo spadku inwestycji w metaverse, ich pozycja w ekosystemie Web3 nadal jest silna. Inwestycje w metaverse stanowią 43,68% wszystkich inwestycji w ramach Web3.

Zobacz również: Czym jest technologia WEB3?

 

… na pewno nie w Azji

W ramach powyżej wspominanego raportu DappRadar przedstawił Azję (a zwłaszcza Hongkong, Chińską Republikę Ludową czy Japonię), jako region w którym metaverse będzie się rozwijać najintensywniej. Większość z dużych inwestycji w ten sektor pochodzi właśnie z azjatyckich rządów i firm.

Szczególne miejsce w azjatyckiej infrastrukturze metaverse stanowi Hongkong, którego rząd zobowiązał się do stworzenia środowiska przyjaznego tej technologii, włącznie z wdrożeniem  sektora nieruchomości i dóbr luksusowych jako istotną częścią rodzącej się branży. Nad pracami czuwa dedykowany zespół ds. rozwoju Web3, który został niedawno powołany przez tamtejsze władze.

Z kolei Chiny są jednym z niewielu krajów, które planują wykorzystać technologię metaverse w edukacji i turystyce. W tym celu chińscy giganci technologiczni, tacy jak Bytedance, Alibaba, Baidu i Tencent, inwestują w sprzęt i odpowiednie oprogramowania które umożliwią im budowę odpowiedniej infrastruktury.

Reklama

Japonia, uznawana za światowego lidera w branży rozrywki i gier video, widzi w metaverse szansę na zintegrowanie krajowej własności intelektualnej (IP) z aplikacjami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, jak chociażby Pokemon Go.

Zobacz również: Kurs bitcoina spada poniżej 30 tys. dolarów - SEC nie pozostawia złudzeń w sprawie ETF-ów na BTC

 

Autor inspirował się tekstem Bitcoin.com.

Czytaj więcej