Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

invest komfort portova opinie

Portova, czyli nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy zlokalizowany w sercu Gdyni otrzymał nagrodę I stopnia i tytuł Budowy Roku 2020 r. Siedemnastopiętrowa inwestycja, zaprojektowana w duchu modernizmu, to realizacja trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort.

We wtorek, 28 września, w Warszawie odbyło się rozdanie nagród dla najlepszych projektów budowlanych w Polsce. Konkurs, organizowany przez ekspertów z Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, posiada już długą tradycję. W tym roku odbyła się jego 31 edycja. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz p.o. Głównego Inspektora nadzoru Budowlanego – Dorota Cabańska.

Tegoroczny tytuł Budowy Roku a tym samym nagrodę I stopnia zdobyła Portova - nowoczesna inwestycja, które otworzyła kolejny rozdział w historii Gdyni. Biały, strzelisty budynek przywrócił dawny blask zapomnianym terenom w sąsiedztwie portu, powiększając tym samym obszar spacerowy Śródmieścia. W ślad za nim zaczęły powstawać tu kolejne inwestycje. Jury doceniło nie tylko wysokiej klasy realizację, ale też wykorzystanie ogromnego potencjału lokalizacji i miastotwórczy charakter. Z Portovej w kilka minut można dojść do mariny i nadmorskiej plaży. Z jej tarasów i okien rozciągają się widoki na morze i miasto z zupełnie nowej perspektywy.

- Śródmieście Gdyni do tej pory kończyło się na Placu Kaszubskim. Poczuliśmy, że możemy przesunąć tę granicę kawałek dalej. – mówi Michał Ciomek, dyrektor Działu Przygotowania Projektów Invest Komfort – Architektura Portovej nie miała ulegać trendom, nie miała ulegać modom. To miał być budynek, który będzie starzał się godnie, z szacunkiem do tego, co było wcześniej

Ponad 50-metrowa dominanta szybko stała się charakterystycznym punktem Gdyni. W osiedle został też w komponowany pięknie odrestaurowany, zabytkowy budynek. Jasne, geometryczne bryły osiedla były inspirowane modernistyczną tradycją miasta, którego początki sięgają lat 20 XX wieku. Ich projekt powstał w renomowanym studiu architektonicznym Kwadrat, które w portfolio posiada m.in. Muzeum II Wojny Światowej.

Reklama

- Staraliśmy się nadać inwestycji charakter, który nawiązuje w sposób twórczy do modernizmu gdyńskiego – mówi architekt Jacek Droszcz, twórca projektu. – Chcieliśmy zrobić to w sposób nowoczesny, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki.

Charakter ten jest widoczny także w eleganckich wnętrzach, zaprojektowanych przez Pote Architekci. Za reprezentacyjnym wejściem do Portovej, znajdziemy liczne odniesienia do modernizmu w postaci chociażby jasnych kolorów, bryłowości i gry światłocienia. Ważną inspiracją były także typowe dla tej epoki materiały – np. kamień terazzo. Istotnym atutem są także udogodnienia, takie jak sala do co-workingu. Docenią je szczególnie osoby, które w czasach home office poszukują komfortowego miejsca do pracy. Inne udogodnienia na osiedlu to m.in. kids room dedykowany najmłodszym, strefa fitness z saunami oraz sala klubowa. Na dachu Portovej na mieszkańców czeka zielony taras widokowy z profesjonalną lunetą, dzięki której codziennie można podziwiać panoramę całego Trójmiasta.

W ramach budowy Portovej, Invest Komfort współfinansował przebudowę pobliskiego węzła drogowego. W ramach prac powstały też m.in. ścieżki rowerowe i szpalery drzew.

Czytaj więcej

Artykuły związane z invest komfort portova opinie