Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

gpw notowania kghm

Z wczorajszym dniem szeroki indeks WIG lekko zyskiwał na wartości co może zawdzięczać głównie sektorowi największych spółek, średnie i mniejsze podmioty objęte indeksami mWIG40 i sWIG80 raczej pozostawały bliżej poprzedniego zamknięcia.

Stabilizacji kursów z lekką przewagą strony popytowej sprzyjały ostatniej odczyty makro w kraju dotyczące produkcji przemysłowej i budowlanej oraz sprzedaży detalicznej. Dla indeksu WIG jest dostrzegalny zarys kilkutygodniowej formacji podwójnego dna z linia wybicia przy wartości ok. 69,4 ty pkt. oraz wysokości (potencjał ruchu po wybiciu) ok. 3,6 tys pkt.

W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na szacunki Grupy Kęty odnośnie do prognozowanego wyniku za kończący się IV kw.

Grupa zakłada tutaj wzrost zysku netto o ok. 20% licząc r/r. Z pewnością sprzyjają temu utrzymujące się wzrosty materiałów dla budownictwa oraz komponentów dla innych sektorów przemysłu względem których Kęty są dostawcą. Całoroczny zyska ma być większy o ok. 35%, oprócz wzrostu przychodów będzie temu sprzyjać wzrost marżowości. Na 2022 jest zapowiadany dalszy wzrost przychodów, ale też jest prognozowany niewielki spadek marży zysku netto co przekuje się w niższy zysk w porównaniu do 2021. Nadal jednak marże będą nieznacznie wyższe w porównaniu z latami sprzed 2020r.

Indeks giełdowy WIG20 łapie oddech. KGHM opublikował raport o produkcji i sprzedaży miedzi w listopadzie – sprzedaż rośnie - 1Indeks giełdowy WIG20 łapie oddech. KGHM opublikował raport o produkcji i sprzedaży miedzi w listopadzie – sprzedaż rośnie - 1

Względem branży metali KGHM opublikował wczoraj raport o produkcji i sprzedaży miedzi w listopadzie

Reklama

O ile produkcja była nieznacznie niższa r/r, o tyle sprzedaż lekko wzrosła. Jak komunikuje spółka w ujęciu narastającym od początku roku produkcja w obrębie wszystkich grup metali (włączając srebro, metale szlachetne i molibden) była powyżej poziomu zakładanego we wcześniejszym budżecie. Ceny miedzi od 6 miesięcy są w trendzie bocznym 9-10,5 tys USD/t., ostatnie oscylują wokół 9,5 tys USD.

W dzisiejszym kalendarium uwagę głównie przykuwają planowane odczyty z USA o dochodach i wydatkach ludności oraz nastrojów konsumentów wg. Uniwersytetu Michigan, a także o zamówieniach na dobra trwałego użytku.

Czytaj więcej