Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

giełda Gate.io

Gate.io jest jedną z najstarszych giełd kryptowalut. Rozpoczęła działalność w Chinach w 2013 r., umożliwiając wymianę jednych kryptowalut na inne. Obecnie Gate.io jest jedną z najszybciej rozwijających się platform kryptowalutowych. Gate.io oferuje platformę do IEO (Initial Exchange Offerings), liczne kryptowaluty, handel z dźwignią finansową i inne usługi finansowe, jak pożyczki. Umożliwia zajmowanie zarówno długich, jak i krótkich pozycji. Wspiera też innowacyjne projekty z branży blockchain.

 

Co oferuje giełda Gate.io?

  • Zakup kryptowalut: można nabyć kryptowaluty za pomocą tradycyjnych walut, używając przelewu bankowego lub karty kredytowej/debetowej. Giełda obsługuje płatności w ponad 20 walutach fiat.
  • Handel kryptowalutami z wykorzystaniem różnych strategii. Można też kopiować strategie najlepiej zarabiających traderów w ramach Leaderboard.
  • Gate.io Finance: rozwiązanie umożliwiające liczne usługi z zakresu zarządzania finansami, cechujące się elastycznością i wysokimi zyskami. Wśród nich warto wymienić: HODL & Earn, Crypto Lending czy Spot. Gate.io umożliwia uczestnikom łatwy handel takimi kryptowalutami, jak BTC, ETH, EOS i wiele innych z dźwignią i za pomocą ETF.
  • Bezterminowe kontrakty (perpetual contracts): umożliwiają pozycje zarówno na wzrosty, jak i spadki, z maksymalną dźwignią 100x, co pozwala zwiększać dochód.

 

Najważniejsze cechy Gate.io

Liczne kryptowaluty

Gate.io oferuje ponad 1300 różnych kryptowalut. Stąd jest znana jako „giełda altcoinów”. Wśród nich są dostępne zarówno najpopularniejsze kryptowaluty, jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, jak i coiny memowe, jak Dogecoin, a także różne bardziej niszowe altcoiny, które nie pojawiły się jeszcze na innych giełdach.

Funkcjonalność platformy

Gate.io umożliwia liczne funkcje: handel na rynku kryptowalut, handel z dźwignią 10x, fundusze pożyczkowe, udział w planach inwestycyjnych na różne okresy czasu, inwestycje w IEO poprzez platformę  startupową, bezterminowe kontrakty swap i wiele więcej.

Opłaty

Reklama

Podobnie jak w przypadku innych giełd altcoinowych, na Gate.io opłaty są stosunkowo niskie. Nie należą wprawdzie do najniższych na rynku, jednak dla użytkowników dostępne są różne zniżki. Prowizja wynosi 0,2% wartości całej transakcji.

Bezpieczeństwo

Giełda Gate.io jest znana z dużego bezpieczeństwa. Została oceniona jako jedna z czołowych giełd pod względem bezpieczeństwa przez CER. Użytkownicy mogą zabezpieczyć swe konta na wiele różnych sposobów, platforma również ma wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa.

Obsługa klienta

Klienci mogą korzystać z live chatu, który jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto ma obszerny dział dotyczący wsparcia zawierający FAQ i przewodnik dla nowych użytkowników. Można też wysyłać tickety w sprawie bardziej szczegółowych kwestii.

 

Gate.io Labs wspiera startupy

W styczniu 2021 r. poinformowano, że giełda Gate.io uruchomiła akcelerator dla startupów – Gate.io Labs, aby wspierać utalentowanych przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami i doprowadzić ich projekty do kolejnego etapu rozwoju.  Celem Gate.io Labs jest dostarczenie przedsiębiorcom (developerom, badaczom i założycielom) wsparcia branżowego, najlepszych praktyk i zasobów, aby przyczynić się do wzrostu startupów i ułatwić rozwój ich produktów i usług, dopasowując je do potrzeb rynku. Program obejmuje też inwestycje w wybrane projekty we wczesnej fazie rozwoju.

Spółka poinformowała też, że najlepsze startupy będą notowane na platformie IEO – Gate.io Startup. Platforma ta łączy obiecujące projekty z inwestorami na całym świecie.

Reklama

Projekt ten będzie połączony z ekosystemem GateChain. Jest to łańcuch publiczny skupiony na bezpieczeństwie i decentralizacji, oparty na unikalnym Vault account - systemie rozliczeniowym, mającym na celu rozwiązanie kwestii kradzieży aktywów i utraty klucza prywatnego, które są plagą świata kryptowalut. GateChain zapewnia też rozwiązania dla zdecentralizowanego handlu i transfer aktywów między łańcuchami.

 

Fundusz kapitałowy dla innowacyjnych projektów

We wrześniu 2021 r. giełda Gate.io uruchomiła fundusz Gate Ventures o wartości 100 milionów dolarów mający na celu wsparcie początkujących projektów w branży blockchain. Gate Ventures to wehikuł kapitałowy giełdy, który skupia się na inwestycjach na wczesnym etapie. Wspiera projekty dotyczące zdecentralizowanej infrastruktury, ekosystemów i aplikacji, a także projekty open source, które budują Web 3.0 i infrastrukturę „open finance”. Gate Ventures oferuje finansowanie, zasoby operacyjne i ekspertyzę branżową. Trzema najważniejszymi obszarami, na których skupia się fundusz, są infrastruktura techniczna i finansowa, ekosystemy i aplikacje.

 

Lewarowane ETF-y

We wrześniu 2021 r. poinformowano, że po przekroczeniu wartości wolumenu obrotu 5,5 mld dolarów, giełda Gate.io osiągnęła kolejny kamień milowy, przekraczając 100 mln dolarów w lewarowanych produktach ETF. Przyczyną ogromnej popularności tych produktów jest automatyczny mechanizm zarządzania pozycją, który pozwala użytkownikom uniknąć zamknięcia transakcji. Gdy cena rynkowa danego aktywa rośnie, mechanizm automatycznego dopasowania zwiększa pozycję i generuje więcej zysku dla użytkowników. Jeśli cena spada, cała pozycja nie zostanie zamknięta, a jedynie zredukowana, by pomóc użytkownikom uniknąć większej straty.  

Gate.io dostarcza lewarowanych ETF-ów na wiele popularnych kryptowalut. Umożliwiają one zajęcie zarówno pozycji długich, jak i krótkich. Przykładem jest DOT3L – pozycja długa na token Polkadot z dźwignią 3x. Z kolei DOT3S to pozycja krótka z dźwignią 3x na ten sam token.

Reklama

Obecnie Gate.io oferuje ETF-y z dźwignią 3x i 5x. Dzienna opłata za zarządzanie wynosi 0,1%. Zaletą jest niski próg wejścia i wspomniany mechanizm umożliwiający zwiększanie wielkości pozycji i redukcję strat. W ten sposób można utrzymywać pozycję bezterminowo, bez konieczności jej likwidacji.

 

Futures na kryptowaluty

Na początku listopada 2021 r. giełda Gate.io stała się siódmą największą na świecie giełdą kontraktów futures na kryptowaluty. 24-godzinny wolumen handlowy przekroczył 7,1 mld dolarów. Wzrostom sprzyjała optymistyczna sytuacja na rynku związana z zatwierdzeniem ETF na Bitcoin przez organy regulacyjne w USA. Część tych wzrostów można też przypisać rosnącej popularności memecoinów, takich jak Dogecoin czy Shiba Inu. Gate.io jest jedną z pierwszych giełd kryptowalut, która wprowadziła kontrakty futures na memecoiny.

Gate.io oferuje bezterminowe kontrakty na wiele kryptowalut, w tym BTC, ETH, EOS, LTC, BCH, BSV i więcej. Handel altcoinami cieszy się dużą popularnością na platformie. Sukcesem okazały się także kontrakty futures na SHIB, DOGE, SOL i FIL.

 

Gate.io uruchamia INO

W połowie listopada 2021 r. poinformowano, że Gate.io uruchomiła Initial NFT Offerings (INO) na NFT Magic Box Marketplace. Są to oferty publiczne unikalnych, niewymiennych tokenów NFT. W minionym roku aktywa te znacząco zyskały na popularności, a według danych Reutersa, wartość tego rynku przekroczyła 10,7 mld dolarów. Tematyką metaverse i tokenów NFT zaczęły interesować się największe firmy, takie jak Microsoft czy Facebook. Giełda Gate.io wyszła naprzeciw potrzebom rynku, uruchamiając platformę do ofert publicznych NFT (INO) na dedykowanym marketplace NFT Magic Box. Celem nowej platformy jest wspieranie artystów i twórców, którzy mogą zaprezentować swe cyfrowe dzieła publiczności z całego świata. Twórcy tokenów mogą złożyć swe wnioski do rozpatrzenia na platformie. Czas oczekiwania wynosi 5 dni roboczych. Jeśli taki wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, korzyścią dla twórców będzie zyskanie odbiorców przy niskich kosztach emisji tokenów. Dla użytkowników Gate.io korzyścią będzie natomiast wczesny dostęp do nowych kolekcji NFT i inwestycji w nowe talenty.

Reklama

Od uruchomienia NFT Magic Box, platforma znacząco zyskała na popularności. Stało się to przede wszystkim za sprawą kolekcji NFT OpenPunks. Serie tokenów NFT, jak Bored Ape Yacht Club (BAYC) też są przedmiotem handlu na NFT Magic Box. Na platformie przybywa coraz więcej nowych kolekcji, obejmujących NFT we wszystkich kategoriach, takich jak sztuka, przedmioty kolekcjonerskie, metaverse, muzyka, filmy czy gry.

Zespół Gate.io dokonuje wstępnej oceny projektów, które będą notowane na platformie INO. Mając wczesny dostęp do tych kolekcji NFT, społeczność Gate.io będzie mogła głosować i wspierać wybrane projekty wysokiej jakości z długoterminowym potencjałem.

 

GateToken

GT jest natywnym tokenem mainnetu Gatechain. Na początku marca 2020 r. stał się tokenem wymiany Gate.io pod nową nazwą „GateToken”. Od tej pory GT rozwija się wraz z Gate.io. Na wczesnym etapie był dystrybuowany jako bezpłatny podarunek, z początkową podażą na poziomie 1 miliarda. Od września 2020 r. giełda Gate.io przeznaczyła 20% zysków swej platformy, aby dokonać buybacku (odkupu) tokenów i ich „spalenia” (burning). Po odkupie 0,7 mld tokenów zostało „spalonych”, a w obiegu pozostało obecnie 0,3 mld. Po wprowadzeniu planów buybacku i burningu, GT stał się tokenem całkowicie deflacyjnym. Token ten jest ważnym elementem ekosystemu Gate.io, mogącym mieć wiele różnych zastosowań, co może przełożyć się na wzrost jego wewnętrznej wartości.

 

O Gate.io

Gate.io umożliwia miłośnikom kryptowalut handel i przechowywanie aktywów. W ofercie jest dostępnych ponad 1300 aktywów cyfrowych. Giełda ma ponad 10 milionów użytkowników z ponad 190 krajów i regionów. Oferuje transakcje spot, futures, handel lewarowany, a także produkty DeFi poprzez HipoDeFi, usługi powiernicze poprzez Wallet.io, inwestycje poprzez Gate Labs i publiczny blockchain nowej generacji - GateChain. Gate.io obejmuje także platformę do wspierania startupów Startup IEO oraz marketplace NFT Magic Box oferujący dostęp do unikalnych kolekcji tokenów NFT. Oferuje też  pożyczki kryptowalutowe i wiele innych produktów inwestycyjnych. Według oceny organizacji CER, giełda Gate.io jest jedną z najlepiej zabezpieczonych platform na świecie.

Reklama

Gate.io dostrzega potencjał technologii blockchain w wielu zastosowaniach i wprowadza je w życie. Wspiera talenty z całego świata, które mogą przyczynić się do rozwoju tej dziedziny.

Czytaj więcej