Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

elektrotim s.a. nip

Umowa ze Strażą Graniczną na zaprojektowanie/wybudowanie bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej na odcinku 202 km za 270 mln PLN netto ! Kurs akcji zyskuje 37% ! (b. pozytywne)

W czwartek o 15:47 spółka poinformowała o podpisaniu umowy z Komendantem Straży Granicznej umowę na zaprojektowanie i wybudowanie bariery elektronicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na granicy polsko-białoruskiej na odcinku Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej o długości ok. 202 km. Wartość umowy netto to 270 mln PLN netto. Termin rozpoczęcia realizacji kontraktu: od dnia podpisania umowy. Termin zakończenia robót: 90 dni od dnia zakończenia robót polegających na wybudowaniu bariery fizycznej na wszystkich odcinkach, prowadzonych przez inne podmioty na podstawie odrębnych umów. Okres gwarancji dla robót: 5 lat. Okres rękojmi: 5 lat. Zaliczka: do 15% wartości umowy po wniesieniu przez Wykonawcę zabezpieczenia zwrotu zaliczki. Gwarancja bankowa dobrego wykonania: 2% wynagrodzenia brutto. Łączna wysokość kar umownych płaconych przez Wykonawcę nie może przekroczyć 15% wynagrodzenia umownego brutto.

Spółka posiada doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju projektów. W latach 2019-2021 Spółka zrealizowała na zlecenie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu umowę, której przedmiotem była rozbudowa systemów ochrony technicznej granicy zewnętrznej UE w zakresie urządzeń nadzoru na odcinku o długości około 32 km.

 

Elektrotim: umowa ze Strażą Graniczną na zaprojektowanie/wybudowanie bariery elektronicznej! Kurs akcji zyskuje 37% ! (b. pozytywne) - 1Elektrotim: umowa ze Strażą Graniczną na zaprojektowanie/wybudowanie bariery elektronicznej! Kurs akcji zyskuje 37% ! (b. pozytywne) - 1

Reklama

 

Komentarz BDM:

informacja bardzo pozytywna. Kurs akcji zyskał po informacji 37% (8,1 PLN/akcję). W naszych poprzednich materiałach (ostatni nt. prognoz na 4Q’21 LINK) Zwracaliśmy uwagę na potencjalne zlecenia związane z obronnością po „problemach” na granicy z Białorusią. Podobny system spółka realizowała w 20 miesięcy na ukraińskiej granicy w latach 2019-2021 z wyceną 0,55 mln PLN/1km. Obecnie mówimy o wycenie 1,34 mln PLN/km netto, co może oznaczać całkiem dobre parametry marżowe. Termin zakończenia projektu jest płynny. Zależy od zakończenia etapów fizycznej bariery. Szacujemy, że okres realizacji projektu (III etapów) może trwać 12-18 miesięcy. Kapitał obrotowy na realizację umowy powinna zapewniać 15% zaliczka i relatywnie szybkie fakturowanie.

Budując wstępne prognozy na 2022 rok braliśmy pod uwagę dotychczasowy, rekordowy backlog (373 mln PLN GK Elektrotim w tym 271 mln PLN ET SA) i pozyskanie zamówień w okresie 2-3Q’21 (ponad 200 mln PLN GK, 150 mln PLN ET SA) czyli po dobrych cenach. Jeśli inflacja kosztów materiałowych nie przyśpieszy, spółka powinna na tym portfelu pokazać całkiem dobry wynik, przynajmniej na poziomie 2021 roku. Tym samym już w styczniu’22 podnieśliśmy nasze założenia na 2022 rok z ostatniej rekomendacji (LINK) z ok. 6 mln PLN zysku netto do ok. 9 mln PLN zysku netto. Realizacja umowy dla KSG przy średniej rentowności może ten wynik co najmniej podwoić. Liczymy się więc z podniesieniem prognoz i wyceny. (Krystian Brymora)

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW

Czytaj więcej