Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

eleganckie lobby

Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA 

Wiele udogodnień zarezerwowanych jeszcze kilka lat temu dla inwestycji mieszkaniowych z segmentu premium jest obecnie z powodzeniem stosowanych również w projektach popularnych.

Możliwe to było m.in. dzięki postępowi technologicznemu oraz dążeniu inwestorów do tworzenia coraz wygodniejszych, wyróżniających się inwestycji mieszkaniowych. 

Do rozwiązań, które stały się znacznie bardziej dostępne, możemy zaliczyć m.in. systemy automatyki mieszkaniowej i bezpieczeństwa. N

a przykład otwieranie bramy garażowej w oparciu o sczytywanie tablic rejestracyjnych, które zastosowaliśmy w naszym warszawskim projekcie o podwyższonym standardzie Pauza Ochota, obecnie wdrażamy w inwestycji Impuls Marywilska na stołecznej Białołęce.

Udogodnień, które stają się coraz bardziej powszechne na rynku, jest bardzo dużo.

Reklama

Warto wspomnieć o miejscach parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, panelach fotowoltaicznych, przestronnych balkonach i tarasach - które wcześniej stanowiły często atrybut dużych mieszkań postrzeganych jako apartamenty, czy przestronnych i bogatych w roślinność strefach relaksu. 

Jednocześnie obserwujemy pewne zmiany w tym, jak definiowane są inwestycje premium. O ich wyjątkowości decydują często czynniki, które niekoniecznie bardzo rzucają się w oczy, ale z pewnością pozytywnie wpływają na jakość życia. Do takich wyróżników należy zaliczyć lokalizację – unikalność prestiżowych adresów może polegać na tym, że łączą dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej z kameralnym charakterem i klimatycznym sąsiedztwem.

Tak ważne poczucie prywatności, które w obecnych czasach postrzegane jest jako luksus, przekłada się również na nowe pomysły na udogodnienia.

Część z projektów realizowanych na rynku zapewnia mieszkańcom dostęp do własnej sali do medytacji, squasha, sauny, siłowni, czy przestrzeni coworkingowych.

Oczywiście wysoki standard łączy się niezmiennie z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi, szczególną dbałością o estetykę, unikalnym designem i architekturą. 

 

Reklama

>> Czytaj też:  Luksus i ekologia w mieszkaniowych trendach. Polacy częściej wybierają mieszkania premium

 

Małgorzata Wiśniewska, Dyrektor Sprzedaży w Cordia Polska 

Udogodnienia, które jeszcze jakiś czas temu były standardem głównie na rynku nieruchomości premium, coraz częściej pojawiają się także w segmencie popularnym.

Przykładem są tu m.in. eko-rozwiązania, takie jak: panele fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne na wodę deszczową czy zapewnienie miejsc umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych.

Z jednej strony wynikają one z nowych dyrektyw unijnych – do 2030 roku wszystkie nowe budynki mają być zeroemisyjne, a obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności deweloperzy muszą uwzględniać w swoich planach inwestycyjnych już teraz.

Z drugiej strony rośnie też świadomość klientów – nabywców nowych mieszkań, którzy nie tylko zwracają uwagę na kwestie ochrony środowiska i zagospodarowanie terenów zielonych, ale także na to, by budynek był energooszczędny i nie generował w przyszłości wysokich kosztów utrzymania nieruchomości.

Reklama

Standardem w segmencie popularnym jest też już zadbana zieleń oraz miejsca rekreacji i wypoczynku, takie jak: place zabaw, siłownie plenerowe, ławki, stojaki rowerowe.

W naszych inwestycjach pojawiają się także takie rozwiązania jak: wideodomofony, systemy kontroli dostępu przez aplikację mobilną czy systemy czytania tablic rejestracyjnych na wjeździe do garażu podziemnego.

Coraz częstszymi udogodnieniami są też ochrona i monitoring.

Za „luksus” możemy uznać udogodnienia znane z segmentem nieruchomości premium.

Klienci wybierający mieszkania tego typu analizują wiele czynników, zarówno użytkowych, jak i stricte wizerunkowych.

Znaczenie ma efektowne lobby wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wita mieszkańców i ich gości. To jeden z elementów zaprojektowanych z myślą o tym, aby robić wrażenie, być wizytówką inwestycji.

Reklama

Mile widziane są też takie rozwiązania jak: ogólnodostępny taras na dachu, przestrzenie wspólne wewnątrz budynku urządzone jako miejsca do spotkań i relaksu, czy sala dedykowana praktyce jogi. To udogodnienia, z których będą mogli korzystać przyszli mieszkańcy naszej inwestycji Leśna Sonata w Sopocie.

Istotnym czynnikiem, który przekłada się na status nieruchomości premium jest jej wyjątkowa lokalizacja. Dobry przykład stanowi nasz projekt Haffnera Residence w Sopocie, położony w samym centrum, a jednocześnie tuż przy pięknej plaży.

Tak zlokalizowane działki to prawdziwy unikat, szczególnie jeśli szukamy czegoś w spokojnym i zielonym sąsiedztwie, a jednocześnie blisko atrakcji i tętniącego życiem nadmorskiego kurortu.

Apartamenty na ostatnich kondygnacjach Haffnera Residence wyróżniają się ponadstandardową wysokością – aż 2,98 m, posiadają także własne wyjścia na prywatne tarasy na dachu i są to niewątpliwie cechy, które nie są spotykane w segmencie popularnym.

 

>> zobacz też: Od normy do ekstremum. Jak luksus i standard wstrząsają współczesnym rynkiem mieszkaniowym?

Czytaj więcej

Artykuły związane z eleganckie lobby