Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

e-handel

Na FXMAG już kilkakrotnie poruszaliśmy temat innowatorskiego projektu Estończyków – e-Rezydencję, a za nią idący projekt Estcoina. Program wciąż nabiera skrzydeł, a zainteresowanie nowym rozwiązaniem technologiczno-biznesowym dotarło nawet do Azji. Pierwszy chiński e-Rezydent, mówi o przyszłości programu. Jie Hao, wspiera również rozwój technologii blokchain w rejonie Dalekiego Wschodu.

 

Azjatycka ekspansja

Program e-Rezydencji, o którym mówiliśmy szerzej w ramach wywiadu z Arnaudem Castaignetem, w 2018 roku cieszy się rosnącą popularnością. Zainteresowanie posiadaniem e-obywatelstwa estońskiego i możliwością prowadzenie zdalnego biznesu dotarła na Daleki Wschód. Koreańczycy, Japończycy i Chińczycy od dawna interesują się rynkiem europejskim, w związku z tym nic dziwnego, że ich uwaga skupiła się na możliwości stania się częścią programu e-Rezydencji, a przyszłości może także użytkownikiem Estcoina.

Jie Hao, to jeden z pierwszych przedstawicieli dalekowschodniego grona, które zainteresowało się e-Rezydencją. Jie Hao podczas konferencji Remix, przedstawił gronu biznesmenów swoje przemyślenia na temat e-Rezydencji.

Reklama

 

Jie Hao o programie

Chiński przedsiębiorca i zarazem uczestnik programu, uważany jest za pasjonatę technologii blokchain. Jie Hao uczy chińskich inwestorów, jak korzystać z rozwoju technologicznego w świecie finansów. Nic dziwnego, że Hao stał się również adwokatem estońskiej e-Rezydencji, która powiązana jest oczywiście ściśle z technologią blockchain, chociażby za sprawą projektu kryptowaluty Estcoin. Jie Hao powołał się na analizy Deloitte w celu ukazania wartości e-Rezydencji. Innowacyjny program, według analiz, ma przynieść duże korzyści gospodarcze Estonii. Wyliczono, że każde zainwestowane przez e-Rezydenta 1 euro ma wygenerować estońskiej gospodarce 100 euro. Oprócz korzyści gospodarczych, założenie e-Rezydencji to także ułatwienie dostępu do rynku europejskiego dla inwestorów z całego świata, o czym przekonaliśmy się już w wywiadzie z Arnaudem Castaignetem.

 

Równy dostęp do e-Handlu

Jai Hao wspomniał także o znoszeniu barier, z którymi wciąż mają do czynienia inwestorzy w niektórych częściach świata. Kwestia znoszenia barier podczas dokonywania inwestycji i transakcji międzynarodowych, została poruszona już w kwietniu ubiegłego roku podczas konferencji organizowanej przez ONZ – UNCTAD - Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. Tematem przewodnim był e-Handel oraz możliwość dostarczania jego rozwiązań wszystkim zainteresowanym inwestorom na całym świecie. Podczas Konferencji poruszono również kwestię programu e-Rezydencji i Estonii – jaki pioniera umożliwiającego globalny dostęp do e-Handlu.

Czytaj więcej