Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

co można kupić na wyposażenie stanowiska tradingowego

Forex, giełdy, ETFy, opcje czy obligacje. Niezależnie na czym handlujesz, potrzebujesz mieć możliwość do wygodnej analizy i codziennej pracy. Jeśli jesteś daytraderem, tym bardziej ważne jest dla Ciebie stworzenie odpowiedniego środowiska pracy. Z tym możemy być zgodni - do przygotowania planu działania i śledzenia na bieżąco zmian na rynkach niezbędny jest wydajny sprzęt komputerowy. Sprawdź, jak zbudować odpowiedni setup do pracy tradera.

 

Jakiego sprzętu komputerowego potrzebuje trader?

Trader do pracy potrzebuje wydajnego komputera stacjonarnego lub laptopa. Mocny procesor zapewnia płynne działanie wszystkich ważnych stron z kursami i branżowych portali. Użytkownik może również uruchomić liczne symulacje zysków i strat, by błyskawicznie obliczyć, jakie jest ryzyko w przypadku konkretnego dobra inwestycyjnego. Do obsługi komputera przydaje się czuła i solidna myszka. Traderzy cenią sobie przede wszystkim myszki bezprzewodowe, które mogą zabrać w dowolne miejsce. Brak plączącego się kabla umożliwia ich użytkowanie nawet na niewielkim stoliku w kawiarni. Wystarczy, że trader zabierze ze sobą laptop i myszkę, a nie przegapi żadnej okazji na zarobek.

W domowym zaciszu stanowisko tradingowe warto wyposażyć w komputer stacjonarny. Do śledzenia zmian na giełdach i aktualności biznesowych traderzy potrzebują dużych monitorów, które bez trudu się połączą się z PC. Dzięki nim mają wszystko pod stałą kontrolą i są w stanie błyskawicznie reagować na spadki i wzrosty kursów dóbr. Traderzy często używają kilku monitorów jednocześnie. Jakie modele wybierają?

Reklama

 

Monitor dla tradera - rozmiar i rozdzielczość

Do tradingu najlepiej sprawdzają się dość duże monitory, które mają wysoką rozdzielczość. Monitor 4K w tym przypadku jest strzałem w dziesiątkę, jednak w przypadku ograniczonego budżetu monitor Full HD o większej przekątnej również jest wystarczający.

Monitor na stanowisko tradingowe powinien mieć przekątną co najmniej 22 cale. Optymalna przekątna mieści się natomiast w przedziale 24-27 cali. W przypadku gdy trader korzysta z dwóch monitorów jednocześnie, może postawić na mniejsze modele. Jeśli preferuje natomiast pracę na jednym monitorze podzielonym na kilka ekranów, powinien zdecydować się na urządzenie o większej przekątnej - w tym przypadku przekątna może przekraczać 27 cali i minimum o rozdzielczości 4K.

 

Typ matrycy w monitorze dla tradera

W monitorze na stanowisko tradingowe powinna znajdować się matryca, która dobrze odwzorowuje kolory i ma szerokie kąty widzenia. Stare, tanie matryce TN są pod tym względem mało wydajne. Lepszym wyborem są monitory z matrycami IPS.

Reklama

Jeśli tworzy się konfigurację dwóch monitorów na stanowisku tradingowym, powinno się postawić na modele o takiej samej przekątnej i rozdzielczości oraz typie matrycy. Dzięki zachowaniu tych samych parametrów, korzystanie z monitorów będzie wygodniejsze. Wzrok użytkownika mniej się męczy. Ponadto zachowanie proporcji pomiędzy monitorami ułatwia skupienie się na wyświetlanych treściach.

Konfiguracja składająca się z trzech monitorów może wyglądać nieco inaczej. Bez przeszkód może znaleźć się w niej jeden większy ekran. Standardowo umieszcza się go na środku pomiędzy dwoma mniejszymi monitorami. Takie ustawienie jest optymalne ze względu na najwyższy komfort pracy.

Sprawdź, jak złożyć komputer do tradingu z pomocą konfiguratora: https://www.komputronik.pl/advanced-configurator/

 

Monitor do laptopa dla tradera

W przypadku laptopów do tradingu możliwe jest podłączenie do nich większego monitora, który podniesie komfort pracy. Laptop z monitorem łączy się za pomocą kabla wpinanego do portu USB lub HDMI. Zwróć uwagę, że przy połączeniu przez USB C, laptop będzie jednocześnie ładowany. Dzięki temu w domowym zaciszu stanowisko tradingowe ułatwia śledzenie licznych wykresów i kursów giełdowych. Po wyjściu z domu trader jest na bieżąco z informacjami ze świata biznesu, gdyż lekki i mobilny notebook może towarzyszyć mu praktycznie w każdym miejscu.

Czytaj więcej

Artykuły związane z co można kupić na wyposażenie stanowiska tradingowego