Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Budimex wig20

  • O ile wzrosły główne indeksy GPW? 
  • Które spółki wyróżniły się w trakcie poniedziałkowej sesji? 
  • Jakich wydarzeń oczekuje rynek? 

Wzrost nawet bez udziału USA 

WIG20 wzrósł o 0,71%, WIG dodał 0,85%, natomiast mWIG40 i sWIG80 wzrosły odpowiednio o 1,39% i 1,06%.

Wśród indeksów sektorowych również przeważał kolor zielony. Największy wzrost zaobserwowano w przypadku WIG-odzież (+4,28%), na co duży wpływ miały notowania LPP. WIG-Motoryzacja dodał z kolei 3,5%. Jeśli chodzi o spadki, wyróżniły się WIG-Górnictwo (-1,3%) oraz WIG-Gry (-0,29%). 

Obroty na rynku akcji wyniosły 868,75 mln zł, największe zostały zanotowane przez polskiego giganta odzieżowego LPP - 171,92 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 175 spółek, 140 spadły, a 95 nie uległy zmianom.

W poniedziałek opublikowano również rekomendację dla CD Projektu. Analitycy DM BDM przewidują spadek. Z prognoz mBanku wynika natomiast, że Budimex znajdzie się wkrótce w gronie spółek WIG20. 

Reklama

 

Zobacz również: Akcje Budimex czeka wielki ruch! Idą ważne zmiany na GPW

 

Podsumowanie sesji - 19.02

 grafika numer 1 grafika numer 1

Źródło: Stooq.pl

 

Reklama

Analitycy XTB zwrócili uwagę na napływ środków w kierunku polskich i węgierskich spółek. Wyraźny przypływ do ETF-ów dotyczy krajów EM i jest powiązany ze wzrostem indeksów WIG czy BUX

"Od roku indeks BUX wygenerował ponad 40% wzrostu, natomiast WIG20 ok. 30%, co jest relatywnie wysokim wzrostem w porównaniu do indeksu MSCI EM czy szerokiego indeksu Stoxx Europe 600. W przypadku polskiego rynku na plus mogą świadczyć ostatnie próby przyspieszenia wypłaty środków dla Polski z programu KPO. Polska zamierza przestawić plan do przywrócenia praworządności w Polsce, co mogłoby uruchomić środki na poziomie 60 mld EUR" - skomentowali eksperci w poniedziałkowym komentarzu. 

 

Zobacz również: Spółka Polaka miała być jak Amazon, Azjaci kupili jej biznes za grosze

 

Ważne wydarzenia w tym tygodniu 

Reklama

Jak komentuje Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ dzień wolny od handlu w Stanach Zjednoczonych sprawił, że uwaga inwestorów skupiona była głównie na oczekiwaniach dotyczących kolejnych działań Rezerwy Federalnej. W środę mają zostać opublikowane zapisy z ostatniego posiedzenia FOMC. Rynek oczekuje również na wyniki spółek technologicznych, w tym Nvidii

Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach przyniosła powrót inwestorów z Chin oraz brak sesji kasowej w USA (dzień wolny od handlu), co teoretycznie ograniczało aktywność w popołudniowej fazie handlu w Europie. Globalnie głównym „tematem” generującym zmienność pozostają oczekiwania wobec Fed i ewentualnego marcowego ograniczenia QT czy majowej obniżki stóp. W tym tygodniu sporo uwagi poświęca się również środowym wynikom Nvidii, od której publikacji zależeć mogą nastroje nie tylko w segmencie AI/SI ale również na całym szerokim rynku” - zwraca uwagę Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. 

Z perspektywy GPW ważne będą zaplanowane na kolejne dni odczyty dotyczące przemysłu i płac, które ma pokazać GUS.

 

Zobacz również: Największa giełda akcji zamknięta. Inwestorzy zaskoczeni

 
Czytaj więcej