Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

bezpłatny raport XTB

Raport Specjalny

 

Wzrost cen surowców zazwyczaj koresponduje ze wzrostem poziomu inflacji. Za sprawą działań największych banków centralnych, po raz pierwszy od lat, wzrost średniego poziomu cen w wielu gospodarkach przestał być celem, a stał się niewygodnym problemem. W rzeczywistości rosnącej inflacji, drożejących surowców oraz coraz niższych temperatur za oknem, wielu z nas zadaje sobie pytanie - czy czeka nas kryzys energetyczny?

 

Reklama

Pierwszy raz od bardzo dawna cały świat zmaga się z problemem nadmiernej inflacji. Ma ona swoje podłoże w ogromnej stymulacji finansowej ze strony banków centralnych oraz rządów, w reakcji na wprowadzane ograniczenia związane z pandemią. Druga rzecz to powiązane z tym wszystkim problemy podażowe. Do tego wszystkiego dołączamy drożejące surowce energetyczne i mamy gotowy scenariusz na szok inflacyjny. Co w zasadzie drożeje? Wszystko! W ciągu roku, ceny gazu w Wielkiej Brytanii czy w Europie wzrosły o 500-600%! Węgiel drożeje na całym świecie od 100 do 150% w okresie zaledwie 12 miesięcy. Niewiele gorzej ma się również ropa naftowa czy gaz w Stanach Zjednoczonych, gdzie wzrosty można liczyć w kilkudziesięciu procentach. Gdzie w takim razie szukać przyczyny tych wzrostów?

 

 

Kryzys Energetyczny - bezpłatny raport XTB

Widmo podwyżek cen energii elektrycznej staje się coraz wyraźniejsze, a wzrost cen surowców takich jak choćby węgiel czy ropa, wpływa już nie tylko na ceny akcji spółek wydobywających lub przetwarzających surowce energetyczne, ale również na portfele zwykłych Polaków. W specjalnym raporcie analitycy Domu Maklerskiego X-Trade Brokers przybliżają obecną sytuację na rynku surowców energetycznych, wskazując jednocześnie na potencjalne okazje inwestycyjne jakie może nieść ze sobą rozwijający się kryzys energetyczny.

Reklama

 

ODBIERZ BEZPŁATNY RAPORT

 

Co znajdziesz w raporcie XTB?

  • Geneza wzrostu cen surowców energetycznych
  • Jak wysoko mogą znaleźć się ceny surowców?
  • Czy Polska przygotowana jest na wzrost cen surowców?
  • Czy inwestor jest w stanie wykorzystać obecną sytuację?

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czytaj więcej