Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bank Handlowy

Bank Handlowy notowania spółki

Bank Handlowy S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie występuje od 1997 roku, natomiast od kwietnia 2011 roku wchodzi w skład indeksu WIG20, czyli 20 największych spółek polskiej giełdy. Aktualnie największym akcjonariuszem spółki jest Citi Bank, który posiada aż ¾ wszystkich udziałów. Z tego też powodu bank funkcjonuje za pomocą marki Citi Handlowy, która łączy oba charakterystyczne dla podmiotów człony nazw, a jednocześnie jest atrakcyjna marketingowo. Od 2012 roku przewodniczącym rady nadzorczej Banku Handlowego S.A. jest znany przedsiębiorca i polityk, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej, Andrzej Olechowski. Bank Handlowy S.A. świadczy usługi zarówno przeznaczone dla prywatnych osób, jak i firm, a także – instytucji. Pod tym względem więc zdefiniować go można jako bank uniwersalny, chociaż w literaturze przedmiotu często napotkać można opis „uniwersalno-inwestycyjny. Warto odnotować, że pod względem historycznym Bank Handlowy (Commerzbank in Warschau) jest jednym z najstarszych banków w Polsce i w Europie (data powstania to 1870 rok). Charakterystyczna dla spółki jest raczej pozytywna opinia klientów, która jednak nie przekłada się bezpośrednio na wysokość kursu na giełdzie.

Bank Handlowy SA kurs akcji

Kurs akcji BHW S.A. wynosi w chwili obecnej (wrzesień 2017) około 65 zł za sztukę. W chwili obecnej trudno jednak z dużą pewnością odczytywać wykresy. Większość raportów giełdowych doradza obecnie trzy opcje: „trzymaj”, „sprzedaj” i „kup”. Trudno więc powiedzieć coś z całą pewnością na podstawie tego rodzaju raportów dotyczących przewidywanych zmian wartości udziałów na giełdzie.

Bank Handlowy giełda – analiza techniczna

Obecne figury giełdowe są niekorzystne dla dalszych prognoz wyników spółki Bank Handlowy. Oczywiście, można zainwestować długoterminowo, licząc na zysk, ale w tym przypadku trzeba być szczególnie uważnym. Większość bowiem opinii na temat inwestycji w Bank Handlowy jest zdecydowanie nieprzechylna. Po pierwsze – spółka jest obarczona stosunkowo dużym ryzykiem, a inwestycja – zwłaszcza przy zwiększającej się inflacji w dzisiejszych czasach – z natury jest niekorzystna dla naszego portfela. Jak wykazuje analiza techniczna spółki, przedsiębiorstwo od kilku miesięcy osiąga pozytywne notowania. Niestety – zupełnie inaczej było wcześnie, w tym przypadku wręcz od wejścia spółki na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Patrząc na długoterminowe zmiany wartości akcji można sądzić, że obecne linie wsparcia są wyłącznie chwilowe i przechodnie. Wielu analityków stwierdza, że nie można liczyć na rynek byka i zaufać spółce. Na bieżąco upubliczniane raporty spółki, uwzględniające jej sytuację finansową, w ramach analizy fundamentalnej również mogą potwierdzać wyżej zawarte obawy. Niestety, ale możliwe, że w przeciągu następnych kilku, maksymalnie kilkunastu lat, Bank Handlowy S.A. zniknie z giełdy (przynajmniej pod taką nazwą). Byłoby to ogromnym ciosem dla historii polskiej ekonomii i finansów, jednak chyba trudno coś na to poradzić, a prawa popytu i podaży bywają bezlitosne, ale zawsze prawdziwe.