Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

adam fergusson

“Premier powinien położyć egzemplarz tej fascynującej książki przy każdym łóżku w swojej wiejskiej rezydencji Chequers” – The Times

 

Czego można dowiedzieć się z książki?

W 1923 roku, gdy niemiecka waluta stała się praktycznie bezwartościowa, Republika Weimarska niemal wróciła do gospodarki barterowej. Drogie cygara, dzieła sztuki i klejnoty rutynowo wymieniano na podstawowe artykuły żywnościowe, takie jak chleb; bilet do kina można było kupić za kawałek węgla, a butelkę nafty za jedwabną koszulę. W desperacji premier Bawarii złożył nawet w lokalnym parlamencie projekt ustawy uznającej obżarstwo za przestępstwo zagrożone surową karą.

Od czasu pierwszej publikacji w 1975 roku książka “Kiedy pieniądz umiera” stała się klasyczną opowieścią o tych przedziwnych i przerażających czasach. Splatając eleganckie analizy z wieloma relacjami bezpośrednich świadków, zwykłych ludzi walczących o przetrwanie, koncentrując się przede wszystkim na ludzkim aspekcie inflacji – stawia pytanie, dlaczego rządy się do niej uciekały. Opisuje jej straszny, korupcyjny wpływ na obywateli, męczarnie związane z procesem uzdrowienia waluty oraz mroczne, długotrwałe dziedzictwo jakie po sobie zostawiła.

Reklama

 

Czytaj darmowy fragment publikacji

 

Kim jest Adam Fergusson?

Adam Fergusson to brytyjski dziennikarz, pisarz i polityk Partii Konserwatywnej, który przez jedną kadencję był również posłem do Parlamentu Europejskiego. Pochodzi ze szlacheckiej rodziny szkockich baronetów. Jego dziadek, Sir Charles Fergusson, był gubernatorem generalnym Nowej Zelandii. Pracował jako dziennikarz w brytyjskich pismach „The Herald”, „The Statist” i „The Times”.

 

Reklama

Książka dostępna jest w księgarni internetowej maklerska.pl.

Książka “Kiedy pieniądz umiera” Adama Fergussona jest już dostępna w księgarni maklerska.pl - 1

Czytaj więcej