Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

wallmart coupons

Home Depot (HD) i Wallmart (WMT) to jedne z największych amerykańskich sklepów, których wyniki zdają się pokazywać nastawienie przeciętnego amerykańskiego konsumenta do wydawania pieniędzy. HD to sieć wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, bardzo podobna do europejskiego Leroy Merlin. WMT to z kolei największa amerykańska sieć sklepów detalicznych.

W zeszłym miesiącu Walmart wystraszył rynki, obniżając swoje prognozy zysku i przestrzegł przed szybkim tempem spadku popytu. Jednak ogłoszone dzisiaj wyniki mówią, że sprzedaż wzrosła o ponad 8 proc. rok do roku, osiągając poziom 152,9 mld dolarów wobec oczekiwanych 150,8 mld dolarów. Sama sprzedaż online wzrosła aż o 12 proc.

Firma boryka się z problemem gigantycznych zapasów (wartych 61 mld dolarów na koniec I kwartału), wśród zalegających produktów wyróżnia się np.odzież. By temu zaradzić, wprowadzono przeceny na wiele produktów, i tym samym zwiększono poziom sprzedaży przez pobudzenie popytu. Obecnie wartość zapasów wynosi 59,9 mld dolarów.

Wzmożona sprzedaż jednak nie przekłada się bezpośrednio na zyski. "Działania, które podjęliśmy w celu poprawy poziomu zapasów w Stanach Zjednoczonych, wraz z większym udziałem sprzedaży artykułów spożywczych wywarły presję na marżę zysku w II kwartale i nasze perspektywy na rok" - powiedział CEO Doug McMillon.

Zysk netto Walmartu za II kwartał wzrósł do 5,15 mld dolarów, czyli 1,77 dolarów na akcję (EPS) wobec szacunków analityków Wall Street w wysokości 1,62 dolarów. W analogicznym okresie rok temu zysk netto wyniósł 4,28 mld dolarów, czyli 1,52 dolarów na akcję (EPS).

Reklama

Walmart podtrzymał swoją prognozę na drugą połowę roku. Oczekuje, że sprzedaż w sklepach w Stanach Zjednoczonych wzrośnie o około 3 proc. (z wyłączeniem paliw), w drugiej połowie roku, czyli o około 4 proc. w całym roku. Przewiduje, że skorygowany zysk na akcję w skali roku spadnie o 9 proc.

Home Depot też ogłosiło wzrost sprzedaży o 5,8 proc., do 43,8 mld wobec oczekiwanych 43,36 mld dolarów. Sprzedaż netto wzrosła o 6,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, co oznacza najwyższą sprzedaż kwartalną w historii firmy.

"Nasz zespół wykonał fantastyczną pracę przy obsługiwaniu klientów, nawigacji po wymagającym i dynamicznym otoczeniu ekonomicznym" - powiedział CEO Ted Decker, komentując wyniki spółki.

Zysk netto wzrósł do 5,17 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 7,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego. EPS wyniósł 5,05 dolarów wobec prognoz analityków 4,94 dolarów.

Walmart i Home Depot zyskują na otwarciu rynku odpowiednio 4,7 proc. i 1,9 proc.

Walmart i Home Depot zyskują odpowiednio XX i XX proc. na otwarcie rynku.

Reklama

Wyniki retailerów pokazują, że mimo widma recesji konsumenci wydają pieniądze i możliwe, że sytuacja w krótkim okresie nie jest aż tak zła. Jednak jednocześnie dane dotyczące finansowania tych wydatków są alarmujące. Duża część amerykanów pokrywa wyższe ceny kartami kredytowymi, które w końcu muszą zostać spłacone — wynika z danych publikowanych przez Bloomberg. Pogarszające się prognozy kondycji gospodarczej, alarmujące poziomy PMI i krzywej dochodowości obligacji przekładają się na ewentualne pogorszenia kondycji konsumentów w przyszłości.

 


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czytaj więcej