Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Villa Les Cedres

Nieruchomości to jedna z możliwości inwestycji alternatywnych. Niejednokrotnie słyszymy, że opłaca się zainwestować w działki, zabudowy, mieszkania, bo to inwestycja z przyszłością. Ile są warte nieruchomości? Wszystko zależy od wielu czynników, których nie sposób wymienić naraz. Może warto zadać sobie pytanie: ile warta jest najdroższa posiadłość na świecie? Jeśli marzycie o francuskiej willi na Lazurowym Wybrzeżu, to na rynku nieruchomości pojawiła się na sprzedaż Villa Les Cedres za niebagatelne 350 mln euro.

 

Luksus nad Morzem Śródziemnym

Saint-Jean-Cap-Ferrat to miejscowość, gdzie znajduje się luksusowa posiadłość. Wspomniana lokalizacja to jeden z najbardziej popularnych regionów Laurowego Wybrzeża. Południe Francji od zawsze kojarzyło się z luksusem, dobrobytem i wielkimi pieniędzmi. Wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od lat swoje letnie posiadłości budowali najzamożniejsi. Arystokraci z Europy przyjeżdżali na południe Francji na kuracje i sporty wodne. W swoim czasie Lazurowe Wybrzeże było modnym kurortem dla bankierów nowojorskich i "grubych ryb" z Wall Street. Co ciekawe, Ci najbardziej zapaleni gracze giełdowi nawet podczas wakacji korzystali z usług tamtejszych domów maklerskich i śledzili akcje spółek, w które inwestowali już w Nowym Jorku. Teraz wspomniany region Francji jest dostępny nie tylko dla najzamożniejszych, ale także zwyczajnych turystów. Mimo tego, nie traci na atrakcyjności i wciąż jest symbolem luksusu. Nic więc dziwnego, że w regionie na sprzedaż wystawiono najdroższy dom świata (według Bloomberg Busieness Week).

Położenie na mapie

FXMAG alternatywne "cydrowa" willa - największa transakcja na rynku nieruchomości rynek nieruchomości villa les cedres inwestycje alternatywne 1FXMAG alternatywne "cydrowa" willa - największa transakcja na rynku nieruchomości rynek nieruchomości villa les cedres inwestycje alternatywne 1

 

Burzliwa historia posiadłości

Reklama

Willa z Saint-Jean-Cap-Ferrat może przejść do historii, nie tylko ze względu na swój wiek – 187 lat, ale ze względu na cenę. 350 mln euro to do tej pory najwyższa cena na świecie, za jaką może zostać sprzedany dom. Sama willa ma dwa piętra o powierzchni 18 tys. mkw. To nie wszystko cała posiadłość to aż 14 hektarów. Obecnie właścicielem pokaźnej posiadłości jest włoskie przedsiębiorstwo Davide Campari-Milano SpA. Ci przekonani są, że sprzedaż willi może okazać się faktycznie najdroższą tego typu transakcją. Jak podkreślają, posiadłość łączy walory luksusu i historii. Co zatem oprócz położenia geograficznego, wielkości i wieku czyni willę Les Cedres tak drogą i wyjątkową okazją inwestycyjną?

Tu na chwilę warto zatrzymać się na samej historii posiadłości. Początki willi sięgają 1830 roku. Dopiero 20 lat później posiadłość kupił burmistrz Villefranche-sur-Mer. Na początku willa i jej otoczenie pełniły funkcje głównie gospodarcze. Posesja willi służyła pod uprawy drzewek oliwnych. Klimat regionu niezwykle sprzyja hodowli oliwek, co widać na całym południu Europy. Znaczenie dla wysokiej ceny willi ma również fakt, że należała w ciągu niemalże 200 lat swojej historii także do znamienitych osób. Na początku XX wieku posiadłość kupił król Belgii Leopold II. Belgijski król był także inwestorem. Na terenie dzisiejszej Republiki Konga eksploatował surowce mineralne i hodował drzewa kauczukowe. Piękne ogrody otaczające posiadłość od ponad 100 lat zawdzięczamy właśnie inwencji Leopolda II. Mimo królewskiego tytułu, Leopolda II uważa się za jednego z najbardziej krwawych władców Belgii. Zarzuca mu się morderstwa ludności, wyzyskiwanej podczas eksploatacji surowców w Kongo.

W późniejszych latach aż do 2016 roku posiadłość była w rękach rodziny Marnier-Lapostolle. Rodzina od lat jest znanym producentem alkoholi m.in. likieru Grand Marnier.

 

Villa Les Cedres

Nadmorska willa zawdzięcza swoją nazwę rosnącym w alejce między palmami drzewom cydrowym. Za co jeszcze nabywca zapłaci 350 mln euro? Oprócz pięknego ogordu, w którym znajduje się 14 tys. gatunków roślin z całego świata, sama willa i jej wnętrze zasługuje na uznanie. Tuż przy wejściu znajduje się wykonany z brązu posąg Ateny. Zamysłem architektonicznym był charakterystyczny dla XIX wieku styl dekadencki zgodnie z duchem belle epoque. W willi znajdują się przestrzenne salony i sypialnie, charakterystyczne dla epoki żyrandole i dzieła sztuki. Do kupna posiadłości może także zachęcić znajdująca się wewnątrz biblioteka ze zbiorem około 3000 książek o botanice, przyrodzie. W zbiorze znajduje się wart tysiące euro egzemplarz kodeksu botanicznego z 1640 roku. Kupując willę, można wykorzystać wszelkie jej walory i zasoby włącznie ze cennymi przedmiotami. Oryginalne kilkusetletnie wydania książek i dzieła sztuki wchodzą w skład wartości domu.

Villa Les Cedres

FXMAG alternatywne "cydrowa" willa - największa transakcja na rynku nieruchomości rynek nieruchomości villa les cedres inwestycje alternatywne 2FXMAG alternatywne "cydrowa" willa - największa transakcja na rynku nieruchomości rynek nieruchomości villa les cedres inwestycje alternatywne 2

Reklama

Źródło: The Hindu

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż przez koncern alkoholowy to zapewne gratka dla pasjonatów historii i botaniki. Na ten moment przewiduje się, że sprzedaż francuskiej willi może być najdroższą tego typu transakcją na rynku nieruchomości. Villa Les Cedres przekracza znacznie ceny wcześniejszych tego typu posiadłości. Dla przykładu, w styczniu 2017 roku na rynku nieruchomości pojawiła się posiadłość w Los Angeles warta 250 mln dolarów.

Z czasem willa może zyskiwać na wartości, gdy nowy właściciel zadba o jej otoczenie i wyróżniające ją spośród innych domów na Lazurowym Wybrzeżu detale.

Czytaj więcej

Artykuły związane z Villa Les Cedres