Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

system ognivo

W II kw. 2021 r. decyzję o zmianie rachunku bankowego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, podjęło 4013 osób. Najwięcej wniosków w tym kwartale – blisko 1,5 tys. - wpłynęło w kwietniu.

W celu przeniesienia rachunku z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego. Za pośrednictwem systemu Ognivo klienci banków mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, którego stajemy się klientem. Na wniosek klienta bank może dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie rachunku bankowego wskazanym przez klienta instytucjom. Cały proces zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

Przenoszenie rachunków bankowych w systemie Ognivo w II kw. 2021 r - 1Przenoszenie rachunków bankowych w systemie Ognivo w II kw. 2021 r - 1

Liczba wniosków o przeniesienie rachunku bankowego z wykorzystaniem Ognivo w II kw. 2021 r. wyniosła 4 013. W tym samym okresie 2020 r. odnotowano 4 395 takich wniosków. Na zamknięcie dotychczasowego rachunku w II kw. 2021 r. zdecydowało się 3 969 osób, czyli ponad 98 proc. wszystkich wnioskujących o zmianę rachunku. Przeniesienia salda dokonało 3 873 osoby, tj. ponad 96 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 607 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty – 421 osób.

System Ognivo umożliwia bezpieczną i szybką komunikację online pomiędzy bankami a innymi uprawnionymi podmiotami. Oprócz banków (komercyjnych i spółdzielczych) Ognivo wykorzystywane jest m.in. także przez ZUS, Pocztę Polską, urzędy miast, urzędy skarbowe, izby celne, administracyjne organy egzekucyjne, komorników sądowych. Więcej informacji na stronie www.przenoszenierachunkow.pl/

Reklama

***

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych
w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki. 

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.
Więcej informacji: www.kir.pl

Czytaj więcej