Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

rainbow tours gpw

We wtorek, inwestorzy obecni na rynku akcji w Warszawie realizowali zyski z poprzednich dni gdyż wszystkie, główne indeksy zakończyły handel „pod kreską”. Wśród indeksów sektorowych w dniu wczorajszym najlepiej radził sobie WIG-Odzież (+2,56%) za sprawą wzrostów LPP o 3,15% i CCC o 2,28%. Dobrze zachowywały się ponadto spółki IT – zyskiwały zarówno walory Asseco Poland, jak i Comarch-u. Z drugiej strony, na wynikach całego parkietu ciążyły spółki paliwowe oraz spożywcze.

Sam WIG20 od kilku dni znajduje się w ruchu bocznym ograniczonym zakresem 2220- 2270

Na wczorajszej sesji, na zachowaniu indeksu blue-chipów negatywnie ważyły min. walory Orange Polska, które straciły ponad 3% negując poniedziałkowy impuls popytowy na akcjach spółki. Z kolei sWIG80 zanotował pierwszą w tym miesiącu, negatywną sesję. Spadkom przewodziły min. walory Rainbow Tours, którego notowania obniżyły się o 4,4% do 30,7 zł, przy niskich obrotach na poziomie 300 tys. zł.

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami głównych indeksów,

a S&P 500 utrzymał się tuż pod historycznym szczytem na poziomie 4238 punktów. Lepiej zachowały się tym razem spółki technologiczne, których indeks (Nasdaq Composite) zyskał ponad 0,3%. Dobrze radziły sobie również spółki paliwowe, po ponad 1% wzrostach cen ropy naftowej. Baryłka ropy WTI była w dniu wczorajszym notowana była powyżej 70 USD.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

W godzinach porannych atmosfera na rynkach akcji utrzymuje się na neutralnym poziomie, co widać po kwotowaniach kontraktów terminowych na S&P500 i DAX30, które oscylują wokół wczorajszego zamknięcia. Uwaga inwestorów w krótkim terminie może być skupiona na kwestiach posiedzeń banków centralnych, w tym m.in. EBC i NBP. W dniu dzisiejszym ma zostać opublikowany komunikat po posiedzeniu RPP.

Konsensus zakłada oczywiście utrzymanie na niezmienionym poziomie stóp procentowych

Niemniej jednak dla rynków istotne będą zapewne wszystkie, nawet te niewielkie, zmiany w publikowanym komunikacie. Rynek będzie w nich szukać sygnałów zwiastujących zmiany w dotychczasowej narracji NBP. Szczególnie istotne będzie postrzeganie przez Radę dalszego kształtowania się ścieżki inflacji, która wyraźnie przyśpieszyła w maju (do 4.8% r/r)

Czytaj więcej