Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

pośrednictwo finansowe jaki pkd

Pandemicznych okoliczności z pewnością nie możemy nazwać najlepszym czasem dla przedsiębiorców. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja rynkowa, utrata klientów, czasowe zamknięcie różnych instytucji – to wszystko czynniki, które chwieją stabilnością finansową firm różnego stopnia. Co postpandemiczna rzeczywistość będzie oznaczała dla pośredników finansowych? Zobacz, co się zmienia.

 

Po co mi pośrednik finansowy?

Obecnie w sektorze finansowym mamy do czynienia nie tylko z bankami, ale również z różnego typu instytucjami finansowymi takimi jak firmy pożyczkowe, fundusze inwestycyjne czy brokerzy finansowi. Warto więc na początku przypomnieć, czym zajmuje się pośrednik finansowy i gdzie w tej hierarchii można go znaleźć.

Pośrednikiem finansowym może być każda instytucja, której usługi z jednej strony skierowane są do podmiotów dysponujących oszczędnościami, z drugiej zaś do podmiotów poszukujących funduszy pieniężnych. Głównym celem działania pośredników finansowych jest ułatwianie przepływu funduszy pomiędzy obiema grupami podmiotów – czyli dzięki oferowanym przez instytucje instrumentom finansowym można lokować posiadane nadwyżki pieniężne bądź zaciągać potrzebne pożyczki.

Reklama

 

Automatyzacja podstawą łatwego kontaktu

Mówiąc o postpandemicznej rzeczywistości, należy wspomnieć także o korzystnych zmianach, które pandemia przyspieszyła. Masowo nauczyliśmy się przenosić możliwe zadania do sieci i kontaktować się zdalnie. Złożenie e-wniosku już nikogo nie dziwi i w większości przypadków nie jest już problemem. Podobne zmiany odnotowujemy w sektorze finansowym. Obecnie wcale nie trzeba umawiać się na spotkanie z pośrednikiem finansowym, aby przedyskutować możliwości dla swojej firmy, wystarczy złożyć wniosek online i poczekać parę godzin na uzyskanie decyzji.

Od początku stworzenia firmy pełna automatyzacja procesu była dla nas priorytetem. Chcemy ułatwiać przedsiębiorcom dostęp do finansowania, unikając złożonych formalności, na które natrafiają w bankach. Od etapu wniosku, przez przyznanie, po wypłatę i nadzór w wykorzystywaniu funduszy – wszystkie elementy kontaktu z klientem przeprowadzamy za pomocą strony internetowej. Pandemia tylko przyspieszyła ten proces – mówi Aleksander Majchrzak, CEO Wealthon.

 

Pośrednictwo dla małych i średnich firm

Mali i średni przedsiębiorcy to podmioty, które napotykają szczególne trudności na rynku finansowym, ponieważ większość instytucji skupia się na konsumentach. Trudność w pozyskiwaniu finansów widoczna jest zwłaszcza w obecnym okresie pandemicznym, kiedy wiele firm boryka się ze spadkiem obrotów i koniecznością pozyskania dodatkowych pieniędzy na bieżącą działalność. Wealthon chce wyjść naprzeciw potrzebom małych firm, oferując pożyczki dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Reklama

Jesteśmy elastyczną i zwinną instytucją finansową, gdyż chcemy maksymalnie ograniczać formalne aspekty udzielania pożyczek. Tu możesz dostać do 200 tysięcy bez dodatkowych zabezpieczeń na 36 miesięcy - mówi Majchrzak.

Przez mnogość obowiązków prawnych i finansowych, które już i tak ciążą na przedsiębiorcach, prowadzący firmy często nie są świadomi, jakie możliwości finansowania czekają na nich na rynku. Rozwiązaniem, dzięki któremu szybko wybierzesz optymalną dla siebie opcję, jest Simple.pl. To narzędzie przeanalizuje sytuację finansową twojej firmy (między innymi zdolność kredytową) oraz zaproponuje odpowiednie dla niej dostępne na rynku kredyty i pożyczki.

Simple.pl jest swego rodzaju rewolucją na rynku pośrednictwa finansowego, ponieważ raport dla każdego przedsiębiorstwa przygotowywany jest w kilka minut dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jest tu również element edukacyjny, gdyż przedsiębiorca dowiaduje się, w jaki sposób poprawić swoją sytuację finansową oraz jakie instytucje mogą zapewnić mu wsparcie – dodaje Majchrzak.

Jeśli więc w wyniku pandemicznych zawirowań potrzebujesz wsparcia w finansowaniu swojej firmy, możesz skorzystać z nowej formy pośrednictwa finansowego, nawet nie wychodząc z domu.

Czytaj więcej

Artykuły związane z pośrednictwo finansowe jaki pkd