Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

notowania dolara a payrolls

  • Zmiana zatrudnienia: 390 tys. (oczekiwano: 320 tys.; poprzednio: 428 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 3,6% (oczekiwano: 3,5%; poprzednio: 3,6%)
  • Płace: 5,2% r/r (oczekiwano: 5,2% r/r; poprzednio: 5,5%)

 

Dane bardzo mocne pod względem zatrudnienia, pomimo wielu wskaźników ochłodzenia sytuacji na rynku pracy. Płace zgodnie z oczekiwaniami. Dane raczej nie zmieniają perspektyw podwyżek stóp procentowych. Pokazują, że w dalszym ciągu jest możliwość dużego zatrudnienia. Nieznacznie rośnie stopa partycypacji do 62,3% z poziomu 62,2%. Dolar umocnił się po danych, ale momentalnie oddał cały silny ruch. Kontrakty na Wall Street stabilne, kontynuują cofnięcie. 

Dynamika płac spada zgodnie z oczekiwaniami i w ujęciu miesięcznym pozostaje na poziomie 0,3% m/m. Niemniej jest to za mały spadek dynamiki płac, aby można było mówić już o wygasającej presji popytowej na inflację. 

Jedyne negatywne zaskoczenie to słaby wzrost w sektorze przemysłowym, gdzie dodano jedynie 18 tys. nowych pracowników, przy oczekiwaniu 40 tys. oraz przy poprzednim odczycie 61 tys. Wcześniej jednak indeks ISM sugerował możliwą słabość w tym sektorze. 

 

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w narodowej gospodarce: PMI w przemyśle straszy, rekordowa inflacja CPI również

Reklama

 

kurs euro do dolarakurs euro do dolara

Dolar umocnił się na moment, ale później doszło do realizacji zysków na dolarze. Niemniej dane wydają się wspierać amerykańską walutę, pokazując, że nie mamy jeszcze spowolnienia sytuacji na rynku pracy. Źródło: xStation5

 

payrolls dane payrolls dane

Bardzo mocny odczyt raport NFP. Widać jednak, że mamy zgodność w trendzie z ADP. Wynika to z bardzo mocnego zatrudnienia rządowego powyżej 60 tys. w ostatnim miesiącu. Źródło: Macrobond, XTB

Reklama

 

Nota prawna

Czytaj więcej