Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kura akcji kghm

Pierwsza sesja bieżącego tygodnia nie przyniosła większych zmian na amerykańskim rynku, indeks S&P 500 zakończył sesję z minimalnym minusem, a nieco mocniej o 0,4% przecenił się Nasdaq. W bieżącym tygodniu inwestorzy mogą już zajmować pozycje pod sezon raportowy, który rusza jutro, rozpoczynając się do publikacji wyników przez banki takie jak JP Morgan, czy Goldman Sachs.

Z najnowszych danych zaskakująco wypadł chiński eksport i import,

eksport w USD wzrósł w marcu o 31% r/r, wobec konsensusu 38%, za to import zwiększył się aż o 38%, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 24%, przekłada się to na znacznie mniejszą nadwyżkę w chińskim handlu (14 mld USD vs oczekiwane 52 mld USD).

Początek tygodnia na krajowym rynku zdecydowanie należał do spółek energetycznych,

które odnotowały dynamiczny wzrost (PGE +13,6%, Enea +12,2%, Tauron +8,5%), po zapowiedzi przedstawienia projektu wydzielenia aktywów węglowych ze wspomnianych spółek. Wzrost sektora energetycznego wspomógł indeks WIG20 (+0,4%), w którym poza energetyką solidny wzrost odnotowało również Orange (+3,4%), po podaniu informacji o utworzeniu join venture z APG w celu budowy sieci światłowodowej.

Wśród blue chipów najgłębsze spadki odnotowały walory KGHM (-3%) i Allegro (-2,2%)

W indeksie mWIG40 za Eneą znalazła się Develia (+5,2%) i Grupa Azoty (+4,8%), a na przeciwległym biegunie spadki kontynuowała Polenergia (-6,4%). W indeksie sWIG80 dominowały spółki z sektora budownictwa: Instal Kraków (+8,2%), Mirbud (+7,4%), Polimex Mostostal (+7,3%) i Erbud (+6,7%), a w największym odwrocie znalazły się PEKABEX (-5%) i Astarta (-4,7%), która po sesji opublikowała wyniki finansowe.

Reklama

Z pozostałych informacji – DataWalk miał 6,3 mln straty netto w 2020 r., wobec 11 mln zł straty w 2019 r. Przychody wzrosły z poziomu 3,5 mln zł do 15,7 mln zł

Czytaj więcej