Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kiedy dywidenda Shoper

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Pierwsze dni notowań, raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu handlowym i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę? Kontynuujemy sezon dywidendowy - w najbliższych dniach warto zwrócić uwagę na dywidendy wypłacane przez Bank Pekao czy Giełdę Papierów Wartościowych (ze stopą ponad 7,60%). Oprócz tego w tym tygodniu mamy szansę na udział w zysku takich spółek jak: KRKA, Izostal, Unibep, Sonel czy Megaron.

 

Poniedziałek, 18 lipca

KRKA - ostatni dzień z prawem do dywidendy 5,63 euro na akcję. Słoweńska spółka farmaceutyczna dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami nieprzerwanie od 2012 roku, a wysokość dywidendy znajduje się w trendzie wzrostowym. Dywidenda za 2021 rok będzie najwyższą w historii spółki, a jej wysokość w przeliczeniu na polskiego złotego to 26,90 PLN (przy kursie 4,78 PLN), natomiast stopa dywidendy to ponad 5,50%, przy aktualnym kursie akcji. Dzień wypłaty dywidendy został zaplanowany na 21 lipca.

 

Reklama

BoomBit - dzień wypłaty dywidendy 0,55 PLN na akcję

 

Big Cheese Studio - dzień wypłaty dywidendy 1,94 PLN PLN na akcję

 

CDA.pl - dzień wypłaty dywidendy 1,85 PLN na akcję

Reklama

 

Czytaj również: Ponad 10% stopa dywidendy? Nie ma problemu!

 

Wtorek, 19 lipca

PCC Exol - wypłata drugiej raty dywidendy w wysokości 0,02 PLN na akcję

 

Reklama

 

Środa, 20 lipca

Izostal - ostatni dzień z prawem do dywidendy 0,12 PLN na akcję. Spółka dzieli się zyskiem z akcjonariuszami regularnie od 2012 roku, jednak wysokość wypłacanych dywidend nie jest rosnąca (najwyższa wypłata - 0,18 PLN na akcję - w 2013 roku). Tegoroczna stopa dywidendy jest najwyższą w historii spółki i wynosi ponad 4,60% przy aktualnym kursie akcji. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 5 sierpnia.

 

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego - ostatni dzień z prawem do dywidendy 2,00 PLN na akcję. Spółka wypłaci czwartą dywidendę w swojej historii, po dwunastoletniej przerwie (poprzednia wypłata w 2008 roku). Kwota dywidendy jest jak dotąd najwyższa, jednak sama stopa nie jest zbyt atrakcyjna - wynosi zaledwie 2,50% przy aktualnym kursie akcji. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 30 sierpnia.

 

Reklama

ABAK - ostatni dzień z prawem do dywidendy 0,10 PLN na akcję. Spółka notowana na rynku NewConnect wypłaci szóstą dywidendę w swojej historii (pierwsza wypłata w 2016 roku, za każdym razem kwota na akcję była rosnąca). Dywidenda z zysku za 2021 rok będzie jak dotąd najwyższą, a jej stopa wyniesie niecałe 3,50% przy aktualnym kursie akcji (2,9000 PLN). Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 2 sierpnia.

 

Lubelski Węgiel Bogdanka - dzień wypłaty dywidendy 2,50 PLN na akcję

 

Comarch - dzień wypłaty dywidendy 4,00 PLN na akcję

Reklama

 

Shoper - dzień wypłaty dywidendy 0,01 PLN na akcję

 

GPM Vindexus - dzień wypłaty dywidendy 0,25 PLN na akcję

 

Reklama

Instal Kraków - dzień wypłaty dywidendy 2,00 PLN na akcję

 

Caspar Asset Management - dzień wypłaty dywidendy 0,68 PLN na akcję

 

Hortico - dzień wypłaty dywidendy 0,35 PLN na akcję

Reklama

 

Czytaj również: Kolacja przy Świecach. Spokojnie, złoty (PLN) wytrzyma! O ile podniesione zostaną stopy procentowe w USA?

 

Czwartek, 21 lipca

Bank Pekao - ostatni dzień z prawem do dywidendy 4,30 PLN na akcję. Drugi pod względem wielkości bank w Polsce regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami od 2002 roku (z jedyną przerwą w 2020 roku), jednak wysokość wypłacanych kwot nie jest rosnąca, ani stabilna (najwyższa wypłata w 2015 roku - równe 10 PLN na akcję). Tegoroczna stopa dywidendy wyniesie 5,80% przy aktualnym kursie akcji. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 4 sierpnia.

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie - ostatni dzień z prawem do dywidendy 2,74 PLN na akcję. Operator warszawskiej giełdy regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami od 2011 roku, jednak kwoty dywidend nie są rosnące (najwyższa wypłata w 2011 roku, na poziomie 3,21 PLN na akcję). Tegoroczna dywidenda (z zysku za 2021 rok) będzie mieć jednak najwyższą stopę w historii spółki - wyniesie ona ponad 7,60%, przy aktualnym kursie akcji. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 5 sierpnia.

Reklama

 

Unibep - ostatni dzień z prawem do dywidendy 0,50 PLN na akcję. Spółka dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami nieprzerwanie od 2009 roku, a kwota dywidendy na akcję jest rosnąca (choć nie zawsze z roku na rok). Dywidenda z zysku za 2021 rok będzie najwyższą, zarówno pod względem wysokości, jak i stopy, która wyniesie ponad 6,00%, przy aktualnym kursie akcji. Kwota dywidendy zostanie wypłacona w dwóch równych ratach (po 0,25 PLN) - pierwsza 2 sierpnia, a kolejna 3 października.

 

Sonel - ostatni dzień z prawem do dywidendy 0,50 PLN na akcję. Spółka dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami nieprzerwanie od 2010 roku, jednak wypłacana kwota nie jest rosnąca, ani stabilna (najwyższa wypłata - na poziomie równego 1 PLN na akcję - miała miejsce w zeszłym roku). Tegoroczna stopa dywidendy, przy aktualnym kursie akcji, przekracza 5,20%. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 5 sierpnia.

 

Czytaj również: Wakacje kredytowe, czyli osiem miesięcy spokoju i... wyższej inflacji. Nie przegap szansy, jaką dają odroczone raty

Reklama

 

Piątek, 22 lipca

Megaron - ostatni dzień z prawem do dywidendy 0,20 PLN na akcję. Spółka dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami regularnie od 2011 roku (z przerwą w latach 2019-2020), jednak kwoty wypłacanych dywidend nowe są rosnące, ani stabilne. Tegoroczna stopa dywidendy (z zysku za 2021 rok) będzie jedną z najniższych w historii spółki i wyniesie zaledwie 1,60% (przy aktualnym kursie akcji). Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 9 sierpnia.

Czytaj więcej