Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

karta kredytowa gdzie najłatwiej

Coraz bardziej popularnym instrumentem płatniczym staje się karta kredytowa, jest to jeden z produktów bankowych pozwalających operować pieniędzmi których się w danym momencie nie posiada. Oczywiście w związku z tym, że jest to produkt oferty kredytowej, podlega on zwrotowi, a bank nalicza dodatkowe opłaty za wsparcie finansowe klientów. Zwróćmy uwagę jak prezentują się oferty poszczególnych instytucji bankowych w maju. Sporządziliśmy dla Was ranking najkorzystniejszych ofert kart kredytowych dostępnych w maju. Sprawdź które miejsce w rankingu zajął Twój bank! Być może warto zainteresować się najkorzystniejszą ofertą?

Co to jest karta kredytowa? Definicja

Zacznijmy od tego czym jest karta kredytowa i jakie kroki trzeba podjąć aby ją uzyskać. Wiele osób nie posiada debetu przypisanego do swojej karty płatniczej, mimo iż spełnia on niekiedy całkiem przydatną funkcję. Karta kredytowa wizualnie wygląda całkiem tak jak Twoja standardowa karta płatnicza, jej obsługa również nie jest bardziej skomplikowana. Główną i podstawową różnicą jest dostęp do środków na niej zgromadzonych. Karta, która jest przypisana do konta pozwala konsumentowi korzystać z pieniędzy które faktycznie posiada na koncie, w przypadku karty kredytowej wygląda to nieco inaczej. Podczas jej zakładania bank wyznacza klientowi limit jaki może ona mieć. Na wielkość limitu ma wpływ zdolność kredytowa, która zależy od wielu czynników, w tym przychodów i wydatków danej osoby w przeciągu miesiąca, jego zobowiązań i płynności finansowej. Zdolność kredytowa jest po prostu oceną możliwości spłaty zaciągniętego przez konsumenta zobowiązania. Oczywiście standardowe karty kredytowe mają znacznie mniejszy limit niż kredyty, ale także wiążą się z opłatami za korzystanie z nich.

Do czego służy karta kredytowa?

Przed podjęciem decyzji odnośnie złożenia wniosku o kartę kredytową, koniecznym jest przeanalizowanie jej zalet i wad oraz tego czy klient faktycznie jej potrzebuje. Trzeba tutaj pamiętać, że mimo konieczności oddania wszelkich pożyczonych pieniędzy dochodzą do tego dodatkowe koszty, takie jak oprocentowanie, czy opłata za posiadanie i korzystanie z karty. Zdecydowanie nie każdy, kto posiada konto bankowe i zdolność kredytową jej potrzebuje, jednak jest to sprawa indywidualna.

Jakie opłaty wiążą się z posiadaniem karty kredytowe?

Pierwszą i podstawową opłatą za korzystanie z karty kredytowej jest oprocentowanie, które ustala bank. Większość instytucji bankowych udostępnia na swojej oficjalnej stronie tabelę kosztów i opłat, gdzie możesz znaleźć ile wynosi oprocentowanie karty kredytowej w banku, w którym posiadasz konto. Oprocentowanie to jednak nie wszystko, poza nim istnieją jeszcze inne opłaty z którymi trzeba się liczyć, a są to:

  • wpłaty i wypłaty za pomocą karty,
  • wydanie karty,
  • ubezpieczenie od kradzieży,
  • przekroczenie limitu,
  • spóźniona spłata,
  • windykacja.
Reklama

Ranking ofert kart kredytowych - maj 2021

Nazwa banku

Oprocentowanie

Opłata za wydanie karty i jej obsługę

Warunki

Citi Handlowy

7,20%

0/12 PLN

Za darmo, gdy wykonasz transakcje na min 1 000 PLN/ miesiąc

BNP Paribas

7,20%

0/9 PLN

Za darmo, gdy wykonasz transakcje na min 1000 PLN/ miesiąc

Santander

7,20%

0/7,5 PLN

Za darmo, jeśli wykonasz minimum 10 transakcji w ciągu meisiąca

Millenium

7,20%

0/7,99 PLN

Darmowo jeśli wykonasz 1 transakcje/ miesiąc, później min 5 transakcji

Pekao S.A.

7,20%

0/2,99 PLN

Za darmo, gdy wykonasz transakcje / miesiąc

Twisto

4,5 PLN od każdych 100 PLN

0/9,99PLN

za darmo karta wirtualna, fizyczna za darmo przez 3 miesiące

ING

7,20%

0/35 PLN rocznie

za darmo jeśli wykonasz w ciągu roku transakcje na min 2400 PLN

Alior Bank

7,20%

0/10 PLN

za darmo, jeśli w miesiącu wykonasz transakcje na min 600 PLN

Tabela 1. Ranking kart kredytowych na maj 2021 z uwzględnieniem opłaty za posiadanie karty, koniecznych warunków oraz oprocentowania.

Nazwa banku

Bankomaty

Citi Handlowy

10 % min 20 PLN

BNP Paribas

4,9% min 10 PLN

Santander

4% min 10 PLN

Millenium

3,99% min 9,99 PLN

Pekao S.A.

3% min 6 PLN

Twisto

brak

Santander

6% min 10 PLN

ING

2% min 5 PLN, 3% min 9 PLN

Alior Bank

5% min 10 PLN

Tabela 2. Ranking kart kredytowych na maj 2021 z uwzględnieniem opłaty za korzystanie z bankomatów.

Czytaj więcej

Artykuły związane z karta kredytowa gdzie najłatwiej