Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

jak przestać się martwić frank tallis

Nastroje inwestycyjne pozostają zmienne, a rynki są pod wpływem ewolucji oczekiwań dotyczących normalizacji polityki pieniężnej na świecie. Lepsze od oczekiwań PMI ze strefy euro za marzec oraz najniższa od 1969 liczba nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA sprzyjały wzrostowi indeksów akcyjnych na Wall Street. Jednocześnie wzrosły rentowności obligacji na rynkach bazowych za sprawą niezłych danych makro oraz kolejnych jastrzębich wypowiedzi członków FOMC. Krzywa rentowności dla Bundów znalazła się na nowych, lokalnych szczytach. Cena ropy Brent spadła poniżej 120 USD/bbl.

Dziś w centrum uwagi oraz notowania rynkowe (sprawdź, ile kosztuje jeden dolar (USD), frank (CHF), funt (GBP), euro (EUR) - 1Dziś w centrum uwagi oraz notowania rynkowe (sprawdź, ile kosztuje jeden dolar (USD), frank (CHF), funt (GBP), euro (EUR) - 1

Rosja wznowiła działania giełdy, ale w ograniczonym zakresie (m.in. krótsza sesja i brak możliwości sprzedaży akcji przez zagraniczne podmioty) i indeks MOEX zakończył dzień wzrostem o 4,4%. EURPLN wzrósł do 4,75 przy braku wyraźnego wzrostu apetytu na ryzyko w trakcie europejskiej sesji oraz informacjach, że na razie jednak nie ma „zielonego światła” dla polskiego KPO ze strony KE. Krajowa krzywa rentowności przesunęła się w górę w ślad za ruchem krzywych na rynkach bazowych oraz przy dalszym nasileniu oczekiwań na podwyżki stóp procentowych NBP. Stawka FRA 6x12 przebiła poziom 6,40%.

Dziś w centrum uwagi oraz notowania rynkowe (sprawdź, ile kosztuje jeden dolar (USD), frank (CHF), funt (GBP), euro (EUR) - 2Dziś w centrum uwagi oraz notowania rynkowe (sprawdź, ile kosztuje jeden dolar (USD), frank (CHF), funt (GBP), euro (EUR) - 2

Wśród niewielu danych makro zaplanowanych na dziś na pierwszy plan wysuwa się niemiecki indeks koniunktury Ifo za marzec, który podobnie jak wczorajszy PMI powinien pokazać, że pogorszenie nastrojów w reakcji na wybuch wojny miało ograniczony zasięg. Poza tym, poznamy dziś dane o podaży pieniądza w strefie euro za luty oraz finalny wskaźnik nastrojów amerykańskich konsumentów wg Uniwersytetu Michigan za marzec.

Reklama

 

Czytaj więcej