Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

euro wobec złotego

Krajowy rynek walutowy spodziewa się stabilizacji w oczekiwaniu na nowe informacje i wydarzenia, które mogłyby wpłynąć na zmienność kursów. Kurs EUR/PLN oscyluje wokół poziomu 4,28, a analitycy Banku Millennium, w tym Mateusz Sutowicz, zauważają możliwość niewielkiego wzrostu, jednak przedział 4,24–4,31 pozostanie, ich zdaniem, aktualny przez dłuższy czas.

Ekonomiści PKO BP podkreślają, że w sytuacji braku istotnych publikacji makroekonomicznych, kierunek na rynku walutowym będzie w dużej mierze zależał od wydarzeń geopolitycznych oraz nastrojów na globalnych rynkach.

Przewidują, że rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz oczekiwania wobec polityki banków centralnych, w tym Rady Polityki Pieniężnej, będą kluczowe dla kształtowania się kursów dolara i złotego w nadchodzących dniach.

 

>> zobacz także: WIG rośnie. Polski rynek akcji nabiera tempa

Reklama

 

W opinii ekspertów, poniedziałkowe umocnienie dolara może być jedynie krótkoterminową korektą, która może potrwać do osiągnięcia poziomu 1,11 dla EUR/USD.

Taki scenariusz mógłby wpłynąć na wzrost kursu EUR/PLN w okolice górnej granicy lokalnego trendu bocznego (4,2950) oraz na wzrost kursu USD/PLN do poziomu 3,86.

 

Kurs euro EUR/PLN

 

"Na obecnym etapie zakładamy, że poniedziałkowe umocnienie dolara jest korektą, która może się nieco przedłużyć, np. w okolice 1,11 dla EUR/USD. Realizacja takiego scenariusza może podnieść kurs EUR/PLN w okolice górnego ograniczenia ww. lokalnego trendu bocznego (4,2950), a USD/PLN w pobliże 3,86" - dodali.

 

Reklama

>> Czytaj także: Zielony (USD) zyskuje na mocy. Indeksy rosną, ale widać spadki w sektorze technologicznym

 

Notowania dolara USD/PLN 

 

 

Rynek długu

Jeśli chodzi o rynek długu, ekonomiści PKO BP przewidują, że dalsze nastroje będą zależeć od nadchodzących danych makroekonomicznych z głównych rynków, które zostaną opublikowane w czwartek i piątek. Do tego czasu oczekują stabilizacji rentowności obligacji z możliwością niewielkich spadków na głównych parkietach oraz krajowym rynku obligacji skarbowych.

Czytaj więcej

Artykuły związane z euro wobec złotego