Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

browar Tenczynek zadłużenie

Po wczorajszej publikacji raportu dotyczącego spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Manufaktura Piwa Wódki i Wina, w sieci rozpoczęła się prawdziwa burza. 

 

  • Długi wobec pracowników MPWiW sięgają 2 mln zł. Zaległości ciągną się od marca. 
  • Internauci zarzucają byłemu politykowi nie tylko brak terminowych wypłat pensji, ale również zaciągniecie "chwilówki" o wysokim oprocentowaniu.
  • Autor raportu wskazuje na potencjalne metody rozwiązania problemów MPWiW. Czy to możliwe? 

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Reklama

 

 

Wysokość zaległych wynagrodzeń wywołała lawinę komentarzy 

Internautów w szczególności zaniepokoił wpis dotyczący zaległości w wynagrodzeniach. Jak ujawniono w raporcie Marka Maślanki, inwestora stojacego na czele nieformalnego nadzoru, według danych na koniec sierpnia, kwoty niewypłaconych wynagrodzeń kształtują się następująco: "1,072 kPLN za czerwiec, 398 kPLN za maj, 322 kPLN za kwiecień, 200 kPLN za marzec". Jeśli chodzi o lipiec i sierpień, wskazano na "brak danych".  

Aktywista Jan Śpiewak komentuje wysokość długu, mówiąc o "chwaleniu się luksusowym życiem w mediach społecznościowych" przez Janusza Palikota. 

Zobacz również: Pojawił się raport dotyczący zadłużenia spółek Palikota! “Finansowanie z firmy pożyczkowej na 240% w skali roku”

 

 

Reklama

 

Przyszłość MPWiW - co dalej z alkoholowym holdingiem? 

Warto przypomnieć, że kwestia wynagrodzeń to tylko jeden z podrozdziałów raportu. Marek Maślanka zebrał w nim również najważniejsze dane dotyczące zadłużenia czy potencjału rozojowego. 

Jeśli chodzi o długi, w oczy rzuca się fragment dotyczący kredytu oprocentowanego na 240% (20% miesięcznie).  

"MPWPiW ma ogromne możliwości biznesowe. (...) Kolosalne znaczenie ma bardzo dobra jakość alkoholi, ilość opracowanych receptur - czekających na wdrożenie, możliwości eksportowe, branding, marketing " - napisano w podsumowaniu.  

Zaznaczono, że duży wpływ na dalsze funkcjonowanie spółki mają niewykorzystane moce produkcyjne. 

Reklama

W połowie września Marek Maślanka ma się spotkać z nadzorcą restrukturyzacji. Zaznaczył, że wówczas przekazane zostaną informacje o propozycjach układowych. Według przekazanego komunikatu "zatwierdzenie układu i częściowe oddłużenie spółki - głównie poprzez konwersję długów spółek zależnych na kapitał" mają dać realną szansę na wyjście z obecnej sytuacji.

Zobacz również: Inwestor spółek Palikota złożył wniosek o upadłość! Co dalej w głośnej sprawie?

 

 

Reklama

Nie jest tajemnicą, że spółka chce pozyskać inwestora. Kilkukrotnie wspominano o zagranicznym partnerze, jednak nie przedstawiono konkretnych informacji.  

Zobacz również: Palikot z kolejnymi problemami? Pojawiają się mocne oskarżenia 

Czytaj więcej

Artykuły związane z browar Tenczynek zadłużenie