Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

biomed lublin twitter

Biomed-Lublin zawarł 27 grudnia z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) umowę na maksymalnie 43,2 mln zł dofinansowania projektu, którego celem jest budowa komercyjnej linii do produkcji leku Onko BCG - podała spółka w komunikacie.

Całkowita kwota kosztów kwalifikowalnych na inwestycję wynosi 71,9 mln zł netto, a dofinansowanie PARP sięgnie 60 proc. kosztów

Biomed-Lublin podał, że celem projektu jest budowa komercyjnej linii do produkcji leku Onko BCG, która będzie wynikiem wdrożenia prac B+R tj. technologii produkcji leku do immunoterapii raka pęcherza moczowego w oparciu o podszczep Moreau atenuowanych prątków BCG i oferowanie usługi wytwarzania produktu Onko BCG w oparciu o innowacyjny proces.

Realizacja projektu nastąpi w trzech etapach. Pierwszym będzie budowa dedykowanego budynku produkcyjnego, drugi etap to organizacja dedykowanej i kompletnej infrastruktury produkcyjnej, a trzecim kwalifikacja infrastruktury i walidacja procesu wytwarzania.

Zakład produkcyjny Onko BCG powstanie na nieruchomości Biomedu-Lublin położonej w Lublinie przy ul. Głównej

Spółka podała, że budowa zakładu produkcyjnego Onko BCG pozwoli na zwiększenie wydajności o ok. 210.000 opakowań rocznie, co oznacza ponad pięciokrotne zwiększenie potencjału wytwórczego tego deficytowego na rynkach światowych produktu, a w konsekwencji istotnie zwiększą się przychody spółki. Pierwsze wpływy z tytułu realizacji tego projektu spodziewane są w 2025 roku.

Reklama

Biomed-Lublin musi w ramach umowy z PARP spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest złożenie do PARP do 23 czerwca 2022 roku formularza "Analiza zgodności projektu z polityką ochrony środowiska" wraz z kopią zezwolenia na inwestycję. Przez "zezwolenie na inwestycję" należy rozumieć ostateczną decyzję budowlaną (pozwolenie na budowę albo decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji), W przypadku złożenia w ww. terminie decyzji nieostatecznej, termin na złożenie ostatecznej decyzji ulega przedłużeniu o 60 dni, tj. do dnia 22 sierpnia 2022 r.

Drugim jest złożenie do PARP w terminie do 23 marca 2022 r. kopii dokumentów potwierdzających uzyskanie zewnętrznego finansowania projektu, tj. umowy pożyczki.

Biomed-Lublin jest w trakcie uzyskania zezwolenia na inwestycję, zaś umowa pożyczki została zawarta przez spółkę z ARP SA 10 grudnia 2021 roku.

Czytaj więcej