Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

sprawa Rafako

"W ocenie zarządu emitenta podjęcie powyższej uchwały jest w obecnych okolicznościach jedynym możliwym rozwiązaniem umożliwiającym w najszerszym możliwym stopniu celu ochronę prawnie uzasadnionych interesów zarówno emitenta, jak i wszystkich jego interesariuszy, w szczególności jego wierzycieli, akcjonariuszy oraz pracowników" - napisano.

 

Spółka tłumaczy, że decyzja ma związek m.in. z brakiem możliwości uzgodnienia z kluczowymi wierzycielami szczegółowych zasad konwersji zobowiązań na akcje w podwyższonym kapitale zakładowym lub alternatywnego scenariusza dalszej restrukturyzacji zobowiązań wobec kluczowych wierzycieli, który skutkowałby analogiczną redukcją ogólnej kwoty zadłużenia, który pozwoliłby na odzyskanie dodatniego poziomu kapitałów własnych oraz na odzyskanie zdolności finansowej umożliwiającej pozyskanie finansowania zewnętrznego przyszłych zamówień.

 

>> Czytaj także: Ważne dane, wyniki i konferencje spółek w najbliższych dniach. Może się dziać na GPW [26 września]

 

Rafako - wyczerpały się możliwości finalizacji uzgodnień z kluczowymi wierzycielami

Reklama

Ponadto, jak ocenia spółka, wyczerpały się możliwości finalizacji uzgodnień z kluczowymi wierzycielami w horyzoncie czasowym wymaganym dla prowadzenia niezakłóconej istotnie działalności operacyjnej, w związku z istotnym dodatkowym pogorszeniem się bieżącej płynności.

Kilka tygodni temu Rafako informowało, że JSW Koks jednostronnie zakończyła mediacje przed Prokuratorią Generalną, które miały na celu podpisanie ugody związanej z realizacją budowy elektrociepłowni w Radlinie. JSW Koks informowała wtedy, iż potrąca Rafako kaucję pieniężną w wysokości ok. 20 mln zł oraz rozpoczyna procedurę skorzystania z gwarancji bankowej, w wysokości ok. 35 mln zł.

 

>> Zobacz tez:  6 spółek z dywidendą w nadchodzącym tygodniu. Zobacz, co nas czeka na GPW

 

(PAP Biznes)

Reklama

 

Czytaj więcej

Artykuły związane z sprawa Rafako